אאא

בזק הגישה עתירה לבג"ץ נגד הוראת משרד התקשורת המאפשרת למתחרות גישה לתשתיותיה באמצעות עובדי קבלן חיצוניים – כך דיווחה החברה אתמול בערב.

לפני כשלושה שבועות הודיע משרד התקשורת לבזק כי לאור תלונות רבות בהן נטען כי בזק מחבלת בתחרות ומסכלת ממתחרותיה להרחיב את פריסת התשתיות העצמאיות שלהן, המשרד יאפשר לעובדי קבלן חיצוניים לבצע את העבודות במקום עובדי בזק.

ההוראה החדשה של משרד התקשורת מצאה את בזק במלכוד – מצד אחד אם לא תאפשר למתחרות גישה לתשתיות משרד התקשורת ינקוט נגדה בהליכים ומצד שני אם תאפשר היא לקבלנים חיצוניים לעבוד על התשתיות היא תפר את ההסכם הקיבוצי מול העובדים.

כתוצאה מכך ועד עובדי בזק הודיע כי הוא מפעיל את סכסוך העבודה שהוכרז בסוף 2016 והחלו לשבש את עבודות המתחרות. לפני כשבועיים הגיעו עובדי בזק לקריית אונו במטרה למנוע מהם להניח סיבים אופטיים בצינורות ובתעלות של בזק משום שביצעו את העבודות באמצעות קבלן חיצוני. ההפרעות הופסקו רק לאחר שהגיעו לשטח מפקחים מטעם משרד התקשורת ונציגים מטעם הרשות להגבלים עסקיים, ובכך אימתו את חשיפת כלכליסט כי הרשות בודקת האם בזק מנצלת את כוחה המונופוליסטי בשוק תשתיות התקשורת.

בזק טוענת בעתירה כי: "ההחלטה נעשתה תוך הפרת חובת השימוע המוטלת על משרד התקשורת ותוך פגיעה קשה בזכות הטיעון שלה, וכן כי ההחלטה היא בלתי סבירה ובלתי מידתית שכן היא תגרום לכאוס בתשתיות התקשורת ותחשוף אותן לסיכונים רבים ולסכנות חמורות, ללא כל מקום או הצדקה".