אאא

על פי דיווח של חברת החדשות, הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, נפגש לאחרונה פעמיים בחשאי עם מפקד הכוחות האמריקנים באירופה. על פי הדיווח הפגישה לא תוכננה מראש, והיא עסקה בנוכחות האיראנית בסוריה ובדיונים האמריקנים על אופיה המשתנה של סוריה. הפגישה הראשונה נערכה לפני כשבועיים ובסוף השבוע האחרון עלה צורך בפגישה נוספת.

 בנוסף לכך, הגזרה הדרומית אף היא מתחממת, בצה"ל מתגברים בימים האחרונים כוחות סביב העבודות על גדר גבול רצועת עזה והעבודות על המכשול,וכוחות מתוגברים במרחב יישובי עוטף עזה, כולל כוחות מיוחדים, זאת על מנת לתת מענה לכל אירוע ירי צליפה או ירי טנקים. צה"ל נערך גם לאפשרות של ירי טילים לעבר מרכז הארץ ומבצע שורה של פעולות למול האיום הזה. במקביל לכל ההיערכות, בעוטף עזה ההנחיות לאוכלוסיה האזרחית היא לשמור על השגרה ולהמשיך את חייהם ברגיל.

אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)
אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)
הגדלה

בעקבות פיצוץ מנהרת הטרור שחצתה את הגבול לישראל לפני כשבועיים, בצה"ל חוששים מתגובה של הג'יהאד האסלאמי. הארגון האיסלאמי הגיב היום לאיומיה של ישראל, בהודעה רשמית שפרסם דובר הארגון נאמר כי "איומי האויב הציוני לפגוע בהנהגת הארגון היא הכרזת מלחמה". בהודעה לתקשורת נאמר כי "האיומים חושפים את הכוונות האמיתיות להמשיך בתוקפנות שהחלה על ידי האויב הציוני, שהפר את הסכם הפסקת האש בחסות מצרים ב-2014".

ההודעה הגיעה לאחר שאמש (שבת) אלוף יואב (פולי) מרדכי, מתאם פעולות הממשלה בשטחים יצא במסר חריף לג'יהאד האסלאמי בו הבהיר כי "צה"ל ער למזימה שהג'יהאד האסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל. הוא משחק באש על גבם של תושבי רצועת עזה, ועל חשבון הפיוס הפנים פלסטיני והאזור כולו". באיום, שפרסם מרדכי ביוטיוב, הוא הוסיף: "כדאי שיהיה ברור: לכל תגובה של הג'יהאד האסלאמי באשר היא, ישראל תגיב בעוצמה ונחישות, לא רק כלפי הג'יהאד אלא גם כלפי חמאס".