אאא

כפי שדווח אתמול, כחלק מההבנות בין רוסיה לארצות הברית על הפסקת האש בדרום סוריה, הוסכם על שטח מפורז בעומק של שבעה קילומטרים מהגבול עם ישראל, כך שכוחות איראנים לא יוכלו להיות בו.

אלא שכעת מתברר, כי במערכת הביטחון כלל לא מרוצים מכך, מאחר והם סבורים כי ככל שיחלוף הזמן, כל נוכחות איראנית בשטחה של סוריה תקדם פעולות טרור והרחבה של האיום על ישראל, בין אם מדובר ב-40 ק"מ מקו הגבול או בשבעה ק"מ.

ההערכות הן, שאיראן עדיין שומרת על פרופיל נמוך, היות והיא עסוקה בביסוס כוחה בשטח סוריה כדי להיערך ליום שאחרי ארגון דאע"ש (המדינה האסלאמית) הקורס. אך בהמשך איראן כנראה לא תסתפק רק בבסיסים עבור כוחות קרקעיים, אלא תהיה מעוניינת גם בהקמתם של בסיסי טילים. כזכור, בסוף השבוע התפרסמו ברשת BBC תמונות לוויין, שלדברי גורם ביון מערבי, מתעדות בניה של בסיס איראני מדרום לדמשק.

בחודשים האחרונים נאבקו ראש הממשלה נתניהו ואנשיו בניסיון להכניס להסכם של ארה"ב, רוסיה וירדן באזור, גם את הרחקת הכוחות האיראנים מגבול ישראל-סוריה. אם תחילה, לאחר ההבנות החדשות שהושגו, נראה היה כי מאמציהם הצליחו, כעת כאמור מערכת הביטחון מבהירה כי המצב כלל אינו מספק מבחינה ביטחונית-ישראלית.