אאא

חודשים ספורים לאחר המשבר הפוליטי שהתגלע בין סיעת התעוררות בעיריית ירושלים לבין ראש העיר ניר ברקת, בעקבות חתימת הסכם חלוקת שכונות העיר עם דגל התורה, מודיע היום (שני) יו"ר הסיעה עופר ברקוביץ' על פרישה מהקואליציה והתמודדות שלו לראשות העיר בבחירות בעוד שנה.

ברקוביץ' אמר במסיבת העיתונאים שכינס לשם כך: "התעוררות הוקמה לחיזוק והעצמת ירושלים כעיר ציונית ופלורליסטית. בשם החזון הזה גם תמכנו בברקת. אך משהו השתנה - ראש העיר שלנו כבר מזמן לא כאן. הראש שלו בכנסת או בכלל בראשות הממשלה".

את הסכם החלוקה שחתם ברקת עם דגל התורה, בו "חולקו" שכונות העיר בין כאלו שמיועדים לחרדים לכאלו שלא, הגדיר ברקוביץ' כ"הפקרת העיר לאינטרסים פוליטיים צרים, סדרי עדיפויות קלוקלים ודילים שאנחנו לא יכולים לחיות איתם".

ריצתו לראשות העיר בבחירות הקרובות נומקה על ידו כרצון ב"מנהיגות של אידיאלים, בה ירושלים לבדה על ראש שמחתנו ולא שום עסקונה פוליטית אחרת; שפורצת מגזרים וגבולות; שמחברת קהילות ולא משסה או מתנכרת".

"הסכם חלוקת העיר משסה מגזרים אלו באלו ומתעלם באופן בלתי נתפס מציבורים שלמים בעיר הזו - דתיים, חרדים, ספרדים, חילונים ומסורתיים. הסכם ללא מנדט", תקף יו"ר התעוררות, אליו הצטרפו שאר חברי סיעתו, שכאמור פורשת היום מהקואליציה העירונית.