אאא

פרטים חדשים התפרסמו הערב בנוגע ל"מתנות" שקיבלו הזוג נתניהו. הדס קליין, העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן, אמרה בעדותה במשטרה כי רכישת השמפניות לא הייתה ביוזמת המיליארדרים מילצ'ן או ג'יימס פאקר, אלא תמיד יוזמה של בני הזוג נתניהו. כך נחשף הערב (יום ב') בחדשות 10 ובחדשות 2.

"שרה הייתה מבקשת בקבוקים בארגזים של שישה או 12 בקבוקי שמפניות", סיפרה, "ביבי היה מבקש סיגרים וידע גם על כמויות השמפניה שאשתו קיבלה. הנהג של החברה היה נוסע במיוחד לירושלים לספק את הסיגרים והשמפניות".

בחקירת תיק 1000, תיק המתנות, הדס קליין היא אשת מפתח מבחינת החוקרים שכן היא אינה חשודה בדבר. מתוקף החברות בין ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר לבני הזוג נתניהו, פיתחה גם העוזרת האישית של שני המיליארדרים מערכת יחסים קרובה עם ראש הממשלה ורעייתו ובעצם ניהלה את נושא המתנות. 

קליין סיפקה לחוקרים דוגמאות לבקשות החריגות. בהקשר של תיקון נזילה בבית ראש הממשלה, סיפרה: "הייתה שיחה קשה. שרה צעקה עליי. נתניהו רצתה שמפקח הבנייה שעובד עם פאקר ומילצ'ן יבוא לייעץ לגורמים המקצועיים של משרד ראש הממשלה לגבי נזילה במעון. לא אישרתי, ואז היא צעקה שאני ומילצ'ן מבזים אותה ואת ביבי, לא מאשרים דברים שמותרים להם כביכול".

"אחרי כמה שעות התקשר נתניהו בעצמו, אמר שזה לא בסדר מה שהם (פאקר ומילצ'ן) עושים לגברת, שהם צריכים להבין מה היא עוברת בתקשורת, ושהם בדקו את זה מול הייעוץ המשפטי ו'הכול מותר'", כך סיפרה קליין.

היא סיפרה על מערכת היחסים בין מילצ'ן לזוג נתניהו, "שרה פחדה מהאזנות. בכל פעם שביקשה דברים - ביקשה לדבר רק בטלפון קווי או להיפגש פנים אל פנים. היא צעקה עליי כמה פעמים בקשר למתנות".

באשר לשאלת התשלום על המתנות והחלוקה שלו, אמרה קליין כי מילצ'ן קבע חלוקת עלויות למתנות בינו לפאקר. היא סיפרה בחקירתה גם על השימוש הנרחב שעשו בני משפחת נתניהו בביתו של פאקר. משפחת נתניהו נהגה להשתמש בבריכה של פאקר וביקשה ממנהלת משק הבית שלו שתכין להם אוכל, גם כשהוא לא היה שם.

היועץ המשפטי לממשלה הודיע לפרקליטיה של רעיית ראש הממשלה כי השימוע בעניין פרשת המעונות ייערך בחודש ינואר הקרוב. במקביל הודיע פרקליט מחוז ירושלים לפרקליטיו של סמנכ"ל מעון ראש הממשלה עזרא סיידוף כי השימוע שלו באותה פרשה ייעשה בסוף חודש דצמבר בפניו. מדובר בשימוע במענה לטיוטת כתבי האישום שהוכנו נגד השניים שבהם חשודה שרה נתניהו בעבירה של מרמה והפרת אמונים בנסיבות מחמירות.