אאא

בנאום יהודי מסורתי במליאת הכנסת תקף אמש (שני) חבר-הכנסת אורן חזן (הליכוד) את תופעת חלוקת הדו"חות לדוכנים בהם חסידי חב"ד מניחים תפילין לעוברים ושבים המעוניינים בכך.

"מטורף!!!!", כתב חזן בדף הפייסבוק שלו בו העלה את הנאום, "במדינת היהודים מחלקים דו"חות על מצוות הנחת תפילין - אנטישמיות של יהודים!".

בדבריו, אמר חזן: "אנחנו עדים לאחרונה לתופעה מחרידה, שחבר'ה של חב"ד, שמקימים דוכנים להציע ליהודי להניח תפילין. לא פחות ולא יותר, רק להניח תפילין. מקבלים דו"חות. זה נהיה פטנט חדש, במדינת העם היהודי, אחרי שהיהודים נרדפים בכל העולם, דווקא אצלנו בבית, מי שחלילה מעז להציע ליהודי אחר לקיים מצווה קטנה, פשוטה של הנחת תפילין - מסתכן בקנס.

"אם אתה ערבי מוסלמי אתה יכול לפרוס שטיח בכל פינה בארץ ישראל, לשכב על הקרקע, להתפלל אפילו בחמולות, גם אם זה קבוצה - זה מותר. אנחנו יודעים לכבד, כי אנחנו מכבדים את כל הדתות. אבל שאנחנו, שומו שמיים, נשמור על הדת שלנו? מה השלב הבא? שמי שילך עם כיפה קצת צבעונית מדי יקבל קנס?

"יש פה חברים באופוזיציה ששכחו מה זה להיות יהודים. יש פה אנשים שיושבים פה בבית הזה, שהזיכרון שלהם כל כך קצר או הראיה שלהם כל כך מטושטשת, ובזה אני מסיים אדוני היו"ר, שהם לא מבינים שרק לפני שבעים שנה לא הייתה כאן מדינה, ואנשים עברו כצאן לטבח, אנשים מתו על קידוש ה' – רק כדי שאנחנו היום נקיים את מה ששנים חלמנו – ואני מסיים במשפט אחד – רבותיי אם אנחנו כאן אחרי ששבנו לביתנו, לא נשמור על המורשת והמסורת, ועל מה שהחזיק אותנו אלפיים שנה בגלות – אנחנו לא ראויים להיות כאן".