אאא

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

07:25 - הבורסה בת"א תפתח את יומו האחרון של שבוע המסחר על רקע ירידות השערים שנרשמו אמש בבורסות המובילות בוול סטריט. למרות הסנטימנט השלילי הצפוי, טבע צפויה לבלוט לחיוב בעקבות חזרתה מניו יורק עם פער ארביטראז' חיובי של 5.5%.

אתמול, הבורסה בתל אביב ננעלה בירידות שערים בהובלת מניות חברות הגז. מדד ת"א 35 ירד ב-0.7% ומדד ת"א נחלש ב-0.8%. מדד שותפויות הגז איבד 1.8% מערכו - דלק קידוחים השילה 3.2% מערכה, רציו ירדה ב-2.9% וישראמקו נחלשה ב-2%. אלביט מערכות ירדה ב-2% ביום שלילי חמישי ברציפות.

כותרות הבוקר בשוק:

- חברה של מיליארד דולר משנה את כללי המשחק בבורסת ת"א. קרן הריט האמריקאית CMCT, שגייסה אתמול 800 מיליון שקל בהנפקת מניות בכורה לפי תשואת דיבידנד של 6.3%, היא מקרה בוחן לחברות נוספות, אמריקאיות וישראליות, שבודקות אפשרות לנצל את מכשיר הגיוס החדש.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

- דרכו של הגז מתמר לנדל"ן של קובי מימון. קבוצת י.ח.ק הפרטית של קובי מימון ומשפחת לבנת החלה להזרים דיבידנדים במעלה הפירמידה מזרוע הגז נפטא, שמקורם בהכנסות היציבות ממאגר תמר, לזרוע הנדל"ן איירפורט סיטי. האמצעי: הנפקת זכויות. המטרה: להפוך את איירפורט סיטי למעצמת נדל"ן ישראלית.

- אנטרופי עם המוסדיים: קוראת לשינוי בדירקטוריון פריורטק. חברת הייעוץ תומכת במינוי דירקטור נוסף מטעם בעלי מניות מיעוט שמותחים ביקורת על הנהלת החברה, וקוראת להדחה של דירקטור אחר, המכהן כבר 25 שנה בתפקיד. העסקה למכירת השליטה ב־PCB הורידה מעט את הלהבות.

- "אירונאוטיקס אולי לא שקרנים, אבל יש כאן בעיית אמינות". מוסדיים שמחקו מחצית מהשקעתם בחברה מאשימים בפיאסקו את החתמים, קרנות ההשקעה והנהלת החברה, אף שהם עצמם התעלמו מנורות אזהרה. את המחיר ישלם סמי קצב. "בעתיד נדרוש דיסקאונט משמעותי על חוסר שקיפות של חברות ביטחוניות".