אאא

כשבועיים אחרי ששר הבריאות יעקב ליצמן הניח את תקנות סימון המזון על שולחן הוועדה בכנסת תקנות שנועדו לשמור על בריאות הצרכנים - משרד הבריאות הגיש היום (ה') תיקון לתקנות, שפוטר את יצרני אבקות המרק אסם ויוניליוור מסימון במדבקה אדומה. זאת, על אף שמדובר במוצרים עתירי נתרן שאמורים להיות מפורסמים, כך על פי הדיווח בדה מרקר.

משרד הבריאות לא עדכן את כלי התקשורת בדבר השינוי בתקנות. ביום שני תקיים ועדת הבריאות, העבודה והרווחה של הכנסת דיון בנושא ופרסום הדברים יקשה על המשרד מאד להחליק את ההחלטה.

על פי הדיווח בדה מרקר, משרד הלובי 'פוליסי', שמייצג את אסם, פעל בנושא מול משרד הבריאות. אסם מחזיקה בנתח שוק של 52% מקטגוריית המרקים המוכנים. בנוסף, פעל בנושא בשם יוניליוור משרד הלובי 'גורן עמיר'. יוניליוור מחזיקה בנתח שוק של כ-40% בקטגוריה עם המותג קנור. כך שבעצם בהחלטתו זו מחריג ליצמן 92% מאבקות המרק.

גורמים בענף המזון הביעו פליאה על כך שהשינוי נוגע רק לאבקות מרק ולא למוצרים אחרים כמו אבקה להכנת שוקו לשתייה, אבקה להכנת מילקשייק, תרכיזים להכנת משקאות ועוד. המכירות בשוק אבקות המרק הסתכמו ב-101 מיליון שקל ב-2016.

זאת אינה הפעם הראשונה שמשרד פוליסי מצליח לשכנע את משרד הבריאות בנושאים הנוגעים ללקוח שלו. אסם, יצרנית המזון השלישית בגודלה בישראל, עמדה לרגע במוקד תשומת הלב של משרד הבריאות, כשביוני עלה קמפיין של המשרד נגד צריכת חטיפים. עם זאת, רגע לפני שהקמפיין שודר משרד הבריאות החליט להסיר אותו מהאוויר מוקדם מהצפוי.

מנכ"ל המשרד, משה בר סימן טוב, טען בזמנו שהמשרד לא הוריד את הקמפיין בעקבות לחץ של יצרנים, אלא מתוך רצון לעבוד בשיתוף פעולה עמם. ואולם יודעי דבר טוענים כי  אסם השתמשה בשירותיו של מנכ"ל פוליסי, ארז גילהר, הידוע בקשריו עם משרד הבריאות ועם השר ליצמן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לפי הנוסח המקורי של התקנות, אם היצרן מסמן את המוצר כמרק מוכן שנמדד במ"ל, חובת הסימון תהיה לפי הרף שנקבע למזון נוזלי (למשל, משקאות). רף הסימון של מזון נוזלי מחמיר יותר מזה של מזון מוצק, וקובע כי יש לסמן במדבקה אדומה כל מוצר שיש בו יותר מ-100 מ"ג נתרן ל-100 מ"ל מזון נוזלי. זאת לעומת רף סימון של 400 מ"ג נתרן ל-100 מ"ל מזון מוצק. לפי הרף המקורי, המרקים המוכנים היו אמורים להיות מסומנים במדבקה אדומה בשל כמות הנתרן הרבה שיש בהם. שינוי התקנות אמור לאפשר להם להשתמש בכמות נתרן גדולה פי כמה. שינוי נוסף בתקנות קובעי שמזון המיוצר מרכיב אחד בלבד, כמו אורז או קמח, יהיה פטור מחובת סימון מספר כפיות הסוכר שהוא מכיל ל-100 גרם.

מוועדת הבריאות, העבודה והרווחה נמסר בתגובה: "משרד הבריאות ביקש לעדכן את הסעיף המתייחס למרקים מוכנים. עדכון זה, כמו שאר הסעיפים, יובא בפני הוועדה. משרד הבריאות יידרש להסביר את הסעיפים השונים, כמו גם מדוע ביקש לעדכן לגבי המרקים המוכנים. כלל הסעיפים, כולל עדכון זה, הם ברי שינוי על ידי הוועדה".

ממשרד הבריאות נמסר: "הנושא נדון במסגרת הדיונים המקצועיים של ועדת האסדרה. הנתונים לגבי נוזלים אינם מתאימים לאבקות מרק אלא למיצים או מוצרי חלב, לכן בוצעה התאמה. לא הייתה פנייה של חברות לובינג".

מאסם נמסר בתגובה: "כמקובל בתהליך רשמי ומסודר של קביעת תקנות, משרד הבריאות העביר את טיוטת ההמלצות לכל הגורמים הרלוונטיים, לרבות לשכות המסחר, איגוד תעשיות המזון ואיגוד התעשיינים, על מנת לקבל את הערותיהם. לאחר תגובת הגורמים השונים, משרד הבריאות מחליט כיצד להתייחס להערות ומפרסם את התקנות לפי החלטתו הבלעדית".

מיוניליוור סירבו להגיב.