אאא

שוב בעיות בתלמה? לקוחות מתלוננים כי קשה מאוד למצוא את הקורנפלקס של החברה ברשתות השיווק בזמן האחרון. בתלמה טוענים שהמחסור נובע מחוסר יכולתה לעמוד בביקוש הרב, שכן מאז פרשת הסלמונלה בקורנפלקס הייצור איטי יותר. הקמעונאים אומרים שהביקוש למוצר קשיח ושהמחסור מורגש בשבועיים האחרונים בשל בדיקות מחמירות של החברה בחו"ל. יש מחסור גם בדלי פקאן. 

גורם בתלמה מסר שהפצת הסחורה לרשתות מתעכבת כיוון שאף סדרת ייצור לא יוצאת לשוק לפני שנשלחות דגימות ליוניליוור העולמית, ורק לאחר בדיקה ואישור - החברה בישראל מקבלת אור ירוק להפצה. האם נמצא ממצא חריג בבדיקות לאחרונה ולכן סחורה אינה מגיעה למדפים? "בפירוש לא", טוענים בתלמה.

המחסור דווח כבר לפני שבועיים, ואז עוד היה אפשר למצוא, פה ושם, מוצרים ברשתות אך בימים האחרונים המחסור בולט יותר בכל החנויות.

נציגים בשירות הלקוחות של יוניליוור אומרים שהמחסור קשור לביקוש גבוה, עוד אמרו שדלי פקאן יחזור בהדרגה למדפים השבוע. גם "קורנפלקס של אלופים" צפוי לשוב בקרוב, אך לא ידוע מתי בדיוק.

כזכור, ביולי 2016 הסתירה יוניליוור זיהום של חיידק סלמונלה בקו הייצור של קורנפלקס תלמה. עיתונאים חזרו ושאלו על מחסור במוצר וביקשו לדעת מה טיב השמועות על זיהום במפעל דגני הבוקר של החברה, אך ביוניליוור טענו שהכול תקין. כשפורסם דבר הזיהום, הודתה יוניליוור באיחור שאכן נתגלו חיידקי סלמונלה בקו הייצור, אך דגני הבוקר המיוצרים בו לא יצאו משער המפעל ולכן בחברה לא מצאו לנכון לעדכן את התקשורת - וגם לא את הצרכנים מה שגרם לחברה לנזק אדיר.

גם אחרי ההודעה התעקשה החברה שלא להיענות לדרישות העיתונאים לחשוף את תאריכי וסדרות הייצור של המוצרים שיוצרו בקו שנפגע. אחרי פניות התקשורת חייב משרד הבריאות את החברה לפרסם את תעודות הזהות של המוצרים, והתגלה כי האריזות החשודות כנגועות כן יצאו בטעות מהמפעל ואף שווקו לפחות לרשת אחת - 'יש חסד' המיועדת למגזר החרדי. החברה אף תיעדה את השמדת הקורנפלקס החשוד כנגוע.

בעקבות זאת החמיר משרד הבריאות את דרישותיו מהחברה, וגל של מוצרי מזון אחרים שנתגלו כנגועים בסלמונלה שטף את השוק. בעקבות הפרשה חלה ירידה במכירות קורנפלקס תלמה - והן התאוששו מאז, אך לא חזרו לאיתנן. לפני כמה חודשים התלוננו לקוחות כי נראו נקודות שחורות על פתיתי הקורנפלקס שרכשו, ונראה שהמוצר נשרף קלות בהליך הייצור.

מיוניליוור נמסר בתגובה: "עקב ביקושים גבוהים קיימים חוסרים נקודתיים של קורנפלקס ודליפקאן בנקודות מכירה מסוימות. החברה עושה כל שביכולתה לעמוד בביקושים אלו".