אאא

לפני זמן קצר החלה במעון ראש הממשלה בירושלים חקירתו של בנימין נתניהו. החקירה צפויה להתמקד ב'תיק 1000', פרשת המתנות, בה ראש הממשלה חשוד שקיבל מתנות מאנשי עסקים ולאחר מכן השיב להם תמורה לכך.

זוהי חקירתו השישית של נתניהו, כשהפעם חוקרי המשטרה מעוניינים לקבל את תשובותיו לשאלה מה העזרה שקיבל המיליארדר ארנון מילצ'ן בתמורה לסיגרים ולארגזי השמפניה שכידוע סיפק למשפחת נתניהו.

לפי הדיוחח ב-ynet, קיימים חילוקי דעות בצוות החקירה המשטרתי. אף שקיים קונצנזוס כי ישנן מספיק ראיות להעמיד לדין את נתניהו בעבירה של קבלת טובות הנאה, ואולי אף בעבירת שוחד, בשאלה כיצד לנהוג במילצ'ן יש דעות שונות.

אם עד כה סברו במשטרה כי לאור עדותו השנייה של מילצ'ן, ותרומתו לקידום החקירה, יהיה אפשר להמליץ על כתב אישום רק נגד ראש הממשלה, כעת בצוות החקירה יש מי שנוקט בעמדה כי קיים צורך לכרוך את מילצ'ן עם נתניהו.

לדבריהם, יהיה קושי להסביר בבית המשפט מדוע הוגש כתב אישום רק נגד נתניהו. "זה בסוף ייראה כמו רדיפה אישית רק נגדו", מצוטטים הדעות האלו, התומכים בגישה שלפיה יש להמליץ על כתב אישום גם נגד המיליארדר, חברם הקרוב לשעבר של בני הזוג נתניהו.