אאא

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה אמר הערב (ב') כי ארגונו שלח טילים נגד טנקים לרצועת עזה: "אני מתגאה וזה כבוד עבורי לומר ששלחנו טילי קורנט לרצועת עזה. גם בסוריה אנחנו משתמשים בנשק שלנו". עם זאת הגיב בביטול להאשמות שארגונו היה אחראי לטיל הבליסטי ששוגר מתימן לעבר ריאד בירת סעודיה בידי המורדים החות'ים - הפועלים תחת חסות איראנית.

לא מדובר במידע חדש עבור ישראל. כבר ב-2010 נעשה שימוש מצד ארגוני הטרור ברצועת עזה בטילי קורנט. הרמטכ"ל דאז, גבי אשכנזי, דיווח בדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי טיל קורנט פגע בטנק של צה"ל וחדר את השריון שלו. לא היו נפגעים בתקרית.

בנאומו הערב אמר נסראללה שכל ההתקפות של ישראל לא הביאו לכינוס של שרי החוץ של הליגה הערבית, אבל טיל אחד על ריאד הוביל לכינוס של ישיבה מיוחדת. הוא התייחס גם למשבר הפוליטי בלבנון בעקבות התפטרות ראש הממשלה סעד אל-חרירי: "אני מזכיר לאלה (השרים) ולדעת הקהל שהאיום הכי גדול לביטחון וליציבות בלבנון הוא הכיבוש הישראלי. הגורם החשוב ביותר שהביא לשחרור לבנון הוא ההתנגדות ועמוד השדרה שלו הוא חיזבאללה".

נסראללה התייחס גם להחלטה של הליגה הערבית להכיר בחיזבאללה כארגון טרור: "אני מודה על התגובות של הפלגים הפלסטיניים ביחס להודעה של הליגה הערבית שהגדירה את חיזבאללה כארגון טרור. ההתרגשות הזו שאנחנו רואים בעולם הערבי הוא חיפוי על היחסים עם ישראל". הוא הוסיף כי הראיון של הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט לאתר הסעודי אילאף הוא "צעד חמור מאוד בהקשר של הנורמליזציה עם ישראל".

הוא הוסיף: "אני אומר לכל הערבים, לכל המוסלמים, לעם הפלסטיני ולעם הלבנוני. אתם יכולים לשמוע את התגובות של ישראל על היחסים עם מדינות ערב ואת הביקורים ההדדיים, התיאום וכו', בייחוד עם סעודיה. לא יצאה שום הכחשה בנושא הזה".

הוא לגלג על שר החוץ הסעודי עאדל אל-ג'ובייר: "יא ג'ובייר, יא חאלד, לא זוכר איך קוראים לך, ההתנגדות היא הגורם החשוב ביותר בכינון היציבות בלבנון. אתם תגנו על לבנון מפני ישראל?". לבסוף קרא להם: "עזבו את לבנון ואל תתערבו".