אאא

17 שנה אחרי: חברות התעופה האמריקניות אמריקן איירליינס ויונייטד איירליינס הגיעו להסכם פיצויים עם לארי סילברסטיין, הבעלים של מרכז הסחר העולמי בזמן מתקפת הטרור הגדולה ב-11 בספטמבר 2001. לפי מסמכי בית המשפט סילברסטיין יקבל פיצויים של 95.1 מיליון דולר, שישולמו על ידי חברות הביטוח של שתי חברות התעופה. הצדדים הגיעו להסכם אחרי 13 שנים של דיונים.

רק שישה שבועות לפני מתקפת הטרור בניו יורק חתם איש הנדל"ן על חוזה שכירות ל-99 שנה. מרכז הסחר העולמי היה בבעלות רשות הנמלים של ניו יורק וניו ג'רזי.

אם ריחמתם עליו אין לכך ממש סיבה, סילברסטיין כבר קיבל מחברות הביטוח פיצויים של 4.55 מיליארד דולר בעקבות מתקפת הטרור, אחרי שנים של מו"מ. בנוסף הוא נאבק לקבל פיצויים משתי חברות התעופה, שהמטוסים שלהן נחטפו על המחבלים שהתרסקו לתוך מגדלי התאומים בניו יורק.

תחילה דרש סילברסטיין פיצויים בגובה של 12.3 מיליארד דולר מחברות התעופה, ומחברות האבטחה בשדות התעופה. כעת הגיעו הצדדים לפשרה נמוכה בהרבה, שעדיין צריכה לקבל את אישורו של השופט המחוזי אלווין הלרסטיין.

יותר מ-2,750 בני אדם נהרגו במתקפת הטרור בניו יורק, אחרי שמחבלים של אל-קאעידה חטפו את שני המטוסים. מטוס נוסף נחטף והתרסק בבניין הפנטגון בוושינגטון, ומטוס רביעי התרסק בשדה בפנסילבניה. בסך הכול כ-3,000 בני אדם נהרגו בפיגועים ב-11 בספטמבר 2001 ששינו את כל היחס העולמי לטרור האיסלאמי.