אאא

מחקרים  מוכיחים כי בעלים של עץ המורינגה יש כ- 90 ערכים תזונתיים, כ- 50 תרכובות של נוגדי חמצון מסוגים שונים וכ-40 תרכובות בעלי סגולות נוגדות דלקות ונוגדות תאים סרטניים.

אם לא די בכל אלה הרי שהמורינגה מכילה 18 חומצות אמינו ובכך מהווה חלבון מלא, והעלים מהווים מקור מזין ביותר של כלורופיל ואומגה 3. אז מה הפלא שהוא מכונה עץ הפלאים?

מחקרים  שבוצעו עם צמח המורינגה הוכיחו את היתרונות הרפואיים הרבים שלו. המורינגה משמשת בין היתר כאנטיביוטיקה טבעית, לאיזון רמות הסוכר בדם, תמיכה במערכת העיכול וסילוק רעלים, הגברת יצור חלב אם והגנה על הכבד והכליות. אך כאן המורינגה לא סיימה את פעולותיה על גוף האדם. המורינגה נמצאה מסייעת כנגד אנמיה ומקלה על בעיות במערכת הנשימה, דלקות אוזניים ועיניים, איזון לחץ הדם, מאיטה תהליכי הזדקנות, מגנה כנגד תולעים במעיים, תת פעילות של בלוטת התריס, טרשת נפוצה, מיגרנות, שיפור מצב הרוח, חולשה כללית ותמיכה לתאי הגוף.

תהליך מיצוי של המורינגה

ישנם מספר תהליכי ייצור ומיצוי של עלי המורינגה. לאבקה, לשמן או מיצוי הידרו-אלכוהולי.

אביטל חלט, המדענית הראשית של חברת ננו-טבע טכנולוגיות בע"מ, ד"ר אור בן עוזיאל מנהל מו"פ ואייל חכימיאן מנהל הייצור של ננו טבע, בנו תהליך מיצוי וייצור טכנולוגי אשר שומר על המינרלים והוויטמינים של העלים כך שכל התכונות יישמרו בתהליך הפקתם לנוזל.

התהליך מעלה את רמת הספיגה של החומרים הפעילים בגוף באחוזים ניכרים. צריכה באופן סדיר של מורינגת ננו-טבע יכול לשפר את התחושה הכללית, לחזק את הגוף ולסייע במגוון מחלות שונות כאמור.

הכותבת: אביטל חלט, מהנדסת ומשמשת כמדענית הראשית של חברת ננו-טבע טכנולוגיות בע"מ