אאא

משטרת ישראל הודיעה היום (חמישי) כי התגבשה תשתית ראייתית נגד המשנה לראש המל"ל לשעבר אבריאל בר יוסף בעבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון, על התנהלותו בקשר למתווה הגז.

בר יוסף נחקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, בחשד כי קיבל שוחד מאיש עסקים גרמני שהשקיע מאות אלפי אירו בחברה הנמצאת בבעלות קרובת משפחה של בר יוסף, בתמורה לקידום ענייניו במתווה הגז, בין היתר בוועדת צמח שדנה במתווה הגז, בה היה חבר, כשלכך הצטרפו הטבות נוספות שוות ערך וכן הבטחות עתידיות.

החקירה החלה עוד במהלך כהונתו של בר יוסף כמשנה לראש המל"ל ותוך כדי הליך בחירתו כראש המל"ל הקבוע.

כזכור, בנוסף לחקירתו בפרשת מתווה הגז, נחקר בר יוסף בפרשת הצוללות בחשד כי קיבל שוחד מנציג חברת 'טיסנקורפ' בארץ , מיקי גנור, בתמורה לקידום עסקת הצוללות, בין השאר בוועדת חוץ וביטחון בכנסת, שאותה ניהל בר יוסף.

 נתניהו מביע את סיפוקו לאחר אישור מתווה הגז (צילום ארכיון: לע"מ)

"רגישות החקירה נבעה גם בשל העובדה כי החשוד צפוי היה להתמנות לתפקיד ראש המטה לביטחון לאומי בישראל - תפקיד רגיש ובעל השפעה אסטרטגית ברמה הלאומית", לשון המשטרה בהודעתה היום.

בימים הקרובים יועבר התיק לפרקליטות המדינה, לצורך עיון והחלטה.

יצויין, כי חקירה זו אינה קשורה ל'פרשת הצוללות' בה מעורבים גם שני מקורבי ראש הממשלה, עורכי הדין שמרון ומולכו, בלקיחת שוחד מחברת המספנות הגרמנית 'טיסנקורפ' בתמורה לקידום עסקת הצוללות, אלא נחשפה תוך כדי חקירת הפרשה.