אאא

תביעת לשון הרע על סך 140 אלף שקלים שהגיש בנו של ראש הממשלה נגד פעיל השמאל אייבי בנימין, לא תימשך על ידו, לאחר שאתמול נכשל הליך הגישור ביניהם.

כזכור, בתביעה שנידונה בבית משפט השלום בתל אביב טוען יאיר נתניהו שב-17 באוגוסט 2016 כתב אייבי בפייסבוק שראש הממשלה ביקש מראש המוסד דרכון בשם בדוי לבנו יאיר בנימוק ביטחוני, והעלה עוד טענות שחיתות נגד משפחת נתניהו.

פעיל השמאל, המוכר כיוזם ההפגנות מול ביתו של היועהמ"ש מנדלבליט בפתח תקווה במוצאי שבת, טעו מנגד שמדובר בתביעת השתקה קלאסית, שבאה כנקמה על כך שהגיש עתירה לבג"ץ בדרישה שהמשטרה תחקור את ראש הממשלה נתניהו גם בפרשת הצוללות, וכן שהוא רק חזר על טענות שהושמעו כבר לפניו.

אתמול נפגשו יאיר נתניהו ועורך דינו יוסי כהן עם בנימין ועורך דינו גונן בן יצחק, בתל אביב, כדי לנסות ולהגיע לפשרה בתביעת הדיבה, אך הם כאמור נפרדו ללא הסכמות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יאיר נתניהו, אתמול (צילום: FLASH90)
יאיר נתניהו, אתמול (צילום: FLASH90)

במקביל, יאיר נתניהו מתמודד בעצמו עם תביעת לשון הרע שהוגשה נגדו על ידי ארגון השמאל 'מולד', לאחר שהעלה פוסט בגנותם - כולל הכינוי "הקרן להשמדת ישראל".

לאחר כישלון הליך הגישור, מסר עו"ד יוסי כהן בתגובה: "אני חושב שיש דברים שאי אפשר להבליג עליהם. סיפור הזוי, מצוץ מן האצבע ומכוער. התביעה הזו היא מסר - שיש קוים אדומים שכשחוצים אותם משפחת נתניהו לא תבליג".

עו"ד בן יצחק, שמייצג את בנימין, מסר: "די ברור שהתביעה הזאת היא תביעה מראש הממשלה. אני מאוד מקווה שהמהלך הזה לא יצליח. ניפגש בבית משפט, שיעצור את התהליך הזה כי באמת יש פה סכנה אמיתית לדמוקרטיה".

אייבי בנימין (צילום: מוטי קמחי, ynet)
אייבי בנימין (צילום: מוטי קמחי, ynet)