אאא
דובר צה"ל מוסר כי היום (ב'), השלים בהצלחה צה"ל בשיתוף מנהלת 'חומה' במפא"ת ורפא"ל, ניסוי במערכת "כיפת ברזל" הימית אשר נמצאה כשירה לשימוש מבצעי בצה"ל. מטרת כיפת ברזל הימית היא להגן על המים הכלכליים של ישראל, בדגש על אסדות קידוח גז שלעברן כבר שוגרו רקטות על-ידי חמאס במבצע צוק איתן. סוללת כיפת ברזל מותקנת על גבי מנחת המסוקים של ספינת הטילים סער 5 "אחי להב".
 
בימים האחרונים ערכו זרוע הים וזרוע האוויר סדרת ניסויים מתכוננת מראש במטרה לבחון את כשירותה של המערכת לשימוש. הניסויים נערכו בהובלת מנהלת 'חומה' במפא"ת העומדת מאחורי פיתוחו של מערך ההגנה הרב שכבתי של מדינת ישראל הכולל את המערכות "כיפת ברזל", "קלע דוד" ו"חץ". 
 
במהלך סדרת הניסויים הוצבה מערכת "כיפת ברזל" המופעלת ע"י לוחמי ההגנה האווירית על גבי ספינת הטילים "אח"י להב" מדגם סער 5 של זרוע הים.  לעבר הספינה שוגרו רקטות המדמות את האיומים הקיימים כיום בזירה. הירי אוכן באמצעות מכ"ם ה"אדיר" ויורט ע"י טיל "טמיר" ממשגר "כיפת ברזל". הניסוי הסתיים בהצלחה והרקטות אשר דימו איום על הנכסים האסטרטגיים בים יורטו.  
 
חידוש זה יביא להגדלה משמעותית של מעטפת ההגנה של זרוע הים ויאפשר מתן הגנה מרחבית על הנכסים האסטרטגיים של מדינת ישראל בים - קרי קידוחי הגג, וכוחות זרוע הים הפועלים במרחב.