אאא

ג'יימס פאקר, המיליארדר המקורב לנתניהו, מסר עדות למשלחת של חוקרי משטרת ישראל בפרשת המתנות, במסגרה נבדק חשד כי אנשי עסקים העניקו הטבות ומתנות לראש הממשלה בנימין נתניהו. במשך זמן רב ניסתה המשטרה לתאם גביית עדות מפאקר - דבר שהצליח כאמור רק כעת.

הדס קליין, העוזרת האישית של אנשי העסקים ג'יימס פאקר ושל ארנון מילצ'ן, מסרה בעדות בפני המשטרה - כך פורסם לאחרונה - כי מילצ'ן קבע בין לבין פאקר חלוקה של עלויות המתנות. לדבריה, בני משפחת נתניהו עשו שימוש נרחב בביתו של פאקר, בריכה ובמזון. החוקרים מייחסים לעדותה של קליין אמינות גבוהה, והיא לא חשודה בדבר למרות שבפועל ניהלה את מערך המתנות לכאורה. 

 חוקרי משטרה מגיעים למעון ראש הממשלה בבלפור. בשבוע שעבר (צילום: גל ארבל, ynet)

"הייתה שיחה קשה" נטען שאמרה בעדותה, "שרה צעקה עליי. נתניהו רצתה שמפקח הבנייה שעובד עם פאקר ומילצ'ן יבוא לייעץ לגורמים המקצועיים של משרד ראש הממשלה לגבי נזילה במעון. לא אישרתי, ואז היא צעקה שאני ומילצ'ן מבזים אותה ואת ביבי, לא מאשרים דברים שמותרים להם כביכול.

"אחרי כמה שעות התקשר נתניהו בעצמו, אמר שזה לא בסדר מה שהם (פאקר ומילצ'ן) עושים לגברת, שהם צריכים להבין מה היא עוברת בתקשורת, ושהם בדקו את זה מול הייעוץ המשפטי ו'הכול מותר'" כך על פי הדיווח העידה קליין.