אאא

דובר צה"ל מסר כי הלילה (ה'), הרסו כוחות צה"ל בשיתוף לוחמי משמר הגבול והמנהל האזרחי, את ביתו של המחבל מחמד זיאד מחמוד אבו אלרוב מהכפר קבטיה, אשר ביצע את הפיגוע בכפר קאסם בערב סוכות, בו נרצח ראובן שמרלינג הי"ד.

במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה אשר כללה עשרות פלסטינים שיידו אבנים והבעירו צמיגים בוערים לעבר הכוחות שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

אבו אל-רוב (19) ויוסף כמיל (20) הואשמו ברצח שמרלינג מאלקנה בפיגוע בכפר קאסם. השניים נעצרו במהלך חג הסוכות בחשד למעורבות ברצח. הם נכנסו לישראל באופן בלתי חוקי בסיועו של מסיע שב"חים. בהמשך שהו ועבדו בישראל כשבועיים ימים.

בחקירותיהם בשב"כ התברר כי השניים החליטו לבצע פיגוע דקירה ולרצוח יהודים כנקמה על מות חברם, אחמד אבו אל-רוב, שנהרג במהלך ניסיון לבצע פיגוע דקירה במעבר ג'למה, וכן על רקע האירועים בהר הבית.

עוד עלה בחקירה כי אחד המחבלים תכנן עוד לפני כניסתו לישראל לבצע פיגוע דקירה נגד יהודים ולמעשה ניצל את כניסתו לישראל באופן בלתי חוקי לשם מימוש תוכניתו. לביצוע הפיגוע השניים קנו סכין ותכננו את מתווה הפיגוע, לרבות את נתיב הבריחה.

השניים הודו ברצח ושחזרו אותו. בזירה נמצאו כלי הרצח, בהתאם לתיאורם של הנאשמים בהודאותיהם, לרבות סכין שהתעקמה, מכוש ומאוורר, ועליהם דמו של המנוח. על ידית המכוש נמצא DNA של אחד הנאשמים. במצלמות האבטחה של בית העסק נראה אחד הנאשמים הולך עם שמרלינג אל הרכב כדי להעמיס את המצבר, ולאחר מכן נראה המחבל השני מוביל אותו אל החדר שבו נרצח. השניים גם פרסמו פוסטים בפייסבוק ימים ספורים לפני הרצח, שמחזקים את המניע הלאומני.

לפי כתב האישום, השניים נכנסו בסוף ספטמבר לישראל בניגוד לחוק. במהלך עבודתם לנו השניים בחדר שבשטחי המחסן הפחמים שאותו ניהל שמרלינג, ובשלב מסוים הציע כמיל לאבו אל-רוב לרצוח את אחד היהודים שעובדים במחסן. אבו אל-רוב הסכים לכך.

גופתו של שמרלינג נמצאה בערב סוכות במחסן הפחמים המיובאים ששייך למשפחתו באזור התעשייה של כפר קאסם. על גופתו היו סימני אלימות קשים. בתחילה עלה חשד שפלסטינים שהעסיק שמרלינג הכו אותו למוות על רקע פלילי בשל סכסוך כספי - אך בהמשך השתנה כיוון החקירה, והשב"כ הודיע כי הממצאים שנאספו מצביעים על פיגוע טרור.

שמרלינג נרצח בערב חג הסוכות, יום לפני שהיה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-70 עם משפחתו.