אאא

לאחר הביקורת על התנהלות הגורמים הספרדים בוועדה למינוי דיינים שמעכבים את כינוס הוועדה בכדי להתקדם בבחירת עשרות דיינים לבתי הדין האזוריים, נקבע מועד לכינוס הוועדה והיא תתכנס ביום חמישי ט"ז שבט, 1/2/2018. 

כזכור, אמש פורסם בהרחבה ב"כיכר השבת" ביקורת נדירה של בכירים בוועדה למינוי דיינים על העובדה שגורמים ספרדים - לדבריהם - מונעים את כינוס הוועדה מסיבות לא ברורות.

גורם בכיר בוועדה למינוי דיינים סיפר ל"כיכר השבת" כי "היה תאריך יעד לכינוס הוועדה, ב' בשבט, התאריך היה כמעט סגור. אבל גורמים בש"ס ובלשכת הרב הראשי רבי יצחק יוסף מנעו את כינוס הוועדה. הגורמים הספרדים בוועדה מונעים את כינוסה".

הכותרת ב''כיכר השבת'', אמש
הכותרת ב"כיכר השבת", אמש
הגדלה

בוועדה למינוי דיינים לא הצליחו להבין את פשר ההתנגדות לכינוס הוועדה: "נשיא בית הדין ומנכ"ל בתי הדין לוחצים אותנו לכנס את הוועדה, חסרים 27 מינויים בבתי הדין האזוריים. עד שמצליחים לקבוע מועד מוסכם - העסקנים הספרדים מונעים את הכינוס".

הגורם בוועדה ציטט מכתב בו כתב מנכ"ל בתי הדין לשר שטייניץ על הצורך לכנס את הוועדה בדחיפות: "אין ברשויות השלטון בישראל אח ורע למצב שתקנים פנויים רבים אינם מאוישים במשך שנים. מכאן קיימת פגיעה מתמשכת בציבור בעלי הדין הנזקקים לשירותי בתי הדין עקב הרכבים חסרים וכיוצא בזה. זהו מצב בלתי סביר בעליל, וחייבים לטכס עצה כיצד להתמודד עמו".