אאא

מפקד גדוד ההנדסה 601 בחטיבת השריון 401 ננזף על ידי מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, בעקבות ממצאי ועדת החקירה לבדיקת גניבת תחמושת לפני כחודשיים מבסיס "חומה" שברמת הגול שם תפס הגדוד קו באותה העת.

הרמטכ"ל גדי איזנקוט קיבל את המלצת האלוף לעכב את קידומו של המג"ד במשך שנתיים. קצין הטכנולוגיה והאחזקה הגדודי הודח מתפקידו על ידי מפקד האוגדה לאחר שנשפט בדין משמעתי והורשע בהתרשלות במילוי תפקידו.

המג"ד ננזף בגין אי מימוש אחריותו בנוגע לאבטחת הגדוד ואי עמידה בהנחיות ההגנה. סגנו ננזף על ידי מפקד אוגדה 162, תא"ל עודד בסיוק, בגין אחריותו הישירה והעקיפה לאירוע.

גם מפקד פלוגת הסיוע המנהלתית ננזף על ידי מפקד האוגדה לאחר שלא מימש את אחריותו בתחום הובלת התחמושת, אחסנתה ואבטחתה. קצין האג"ם הגדודי נשפט בדין משמעתי על ידי מח"ט 401, אל"מ אוהד נג'מה, הורשע בהתרשלות במילוי תפקיד ונידון לנזיפה חמורה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בהודעת דובר צה"ל נאמר כי הלקחים המבצעיים שהופקו מהאירוע בנוגע להובלת תחמושת, אחסנתה ואבטחתה יחודדו לכלל הכוחות וכי חקירת מצ"ח בעניין נמשכת.

כזכור, לפני כחודשיים בוצעה פריצה למחסן בבסיס "חומה" של חיל ההנדסה ברמת הגולן ועל פי החשד נגנבו מטעני נ"ט, מטען מסוג רעם, מוקשי נ"ט, לבנות חבלה וכדורים לנשק מסוג M-16.

זהו לא המקרה היחיד של גניבת ציוד מצה"ל, לפני כחצי שנה התקבלה במוקד 100 של המשטרה תלונה אודות התפרצות לנשקיה בבסיס שדה תימן בדרום וגניבת עשרות נשקים. בתום הערכת מצב שביצע מפקד מרחב נגב במשטרה, עלה החשד, כבר בתחילת החקירה, כי בפרשה מעורבים קבלני צבע אשר עבדו בשיפוצים בבסיס ואכן התברר כי הם גנבו את הנשקים ומכרו אותם.