אאא

"כניעה מחפירה לחרדים" - כך מגדיר יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד את דחיית ההחלטה על חתימת ההיתר שמאפשר משחקי כדורגל בשבת בשלושה חודשים. לטענתו, אי חתימה על אישור חילולי שבת - "תבוא על חשבון החיילים". דחיית ההחלטה נחשפה הצהריים (שלישי) ב"כיכר השבת".

לדברי לפיד: "‏אם נתניהו לא יחתום על היתר שמאפשר משחקי כדורגל בשבת זו כניעה מחפירה לחרדים על חשבון אנשים שצריכים ללכת לעבודה בימי חול והחיילים שזו ההזדמנות היחידה שלהם לראות כדורגל".

כזכור, בשעות הצהריים היו אמורים ראשי המפלגות החרדיות אריה דרעי, יעקב ליצמן ומשה גפני להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בכדי לדון עמו בנושא מתן האישור לקיום משחקי כדורגל בשבת. 

הכותרת, הצהריים בכיכר השבת (צילום מסך)
הכותרת, הצהריים בכיכר השבת (צילום מסך)
הגדלה

ברגע האחרון, הצליחו הצדדים - יחד עם העותרים לבג"ץ - להגיע להסכמה לדחות את ההחלטה בנושא בשלושה חודשים לפחות, בהם ינסו להגיע להסכמות כיצד ניתן למנוע את חילולי השבת מבלי לתת אישור רישמי של הוועדה המיוחדת בראשות ראש הממשלה.

 הרב הראשי: כדורגל בשבת יותר חמור מעבודות הרכבת

במקביל, המדינה תפנה לבג"ץ לאפשר לה אורכה של שלושה חודשים לדון בנושא בכדי להגיע להסכמות עם העותרים. כזכור, בשבוע שעבר, לאחר פגישה של ראשי המפלגות החרדיות עם נתניהו, הודיעו בליכוד כי בהסכמת החרדים, לראשונה במדינת ישראל, משחקי הכדורגל בשבת יקבלו אישור רשמי מהממשלה.