אאא

שבוע בדיוק לאחר שטיול הבר מצווה שלו נקטע באכזריות בנסיון לינץ'. חוזרים הבוקר אביצור וחבריו מכל יישובי השומרון למערה בה תקפו אותם והחזיקו בהם עשרות ערבים מהכפר קוצרא. אבל הפעם הם לא הגיעו לבד. יחד איתם הגיעו מאות בני אדם בראשות רב השומרון הרב לבנון ואף שר החקלאות ח"כ אורי אריאל וסגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי. הטיול הסתיים במערה בה הותקפו הנערים שם פצחו ההמונים בשירה וריקודים.

יור וועד מתיישבי שומרון צחי דיקשטיין ומיוזמי המהלך אמר: "תושבי השומרון יטיילו בכל מקום ללא חשש. אין לנו על מה להתנצל. מי שצריכים להתנצל הם התוקפים. לא הנפגעים. אנחנו מברכים את אביצור ביום חגו ומאחלים לו מעכשיו חיים בטוחים מוגנים וזקופים בכל מקום בארץ".

אביצור ילד הבר מצווה התייחס לחזרה לזירה בה הותקף עם חבריו ואמר,  "לא נעים לי להיות כאן. אבל זה גם נותן לי כוח. להרים את הראש. מסיבת הבר מצווה שלי לא הייתה חוויה פשוטה. אני שמח שכ"כ הרבה אנשים באו כדי לחזק אותנו ולאפשר לי לחגוג שוב. אני רוצה להגיד לכל עם ישראל תודה על החיבוק הגדול והחם שאנחנו מקבלים מאז שזה קרה. נצא מכאן חזקים".

אמו של ילד הבר מצווה רחלי ליבמן אמרה: "מרגש וקשה מאוד לחזור לכאן. לחשוב על הדברים הקשים שהבן שלי ושאר הילדים עברו כאן. זה מצמרר. מצד שני בחרנו לחזור למרות הקושי. כדי להבהיר שאנחנו לא נשברים בקלות. זכותנו לטייל בחופשיות בכל רחבי הארץ ועל הזכות הזו עמדנו היום".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

שר החקלאות השר אורי אריאל: ״אני שמח לטייל הבוקר בשומרון יחד הילדים שניצלו מהלינץ והיו ממש גיבורים. ביקרתי את הילדים בתחילת השבוע ואמרתי להם שמגיע להם תעודת הוקרה על התנהגותם ועל התמודדותם במהלך טיול הבר מצווה לפני כשבוע. צריך לטייל בכל מקום בארצנו ואנחנו ממשיכים ונמשיך לטייל בארץ ישראל וטיול זה הוא הוכחה שלא נחשוש לטייל בכל מקום בארצנו תודתי לראש המועצה האזורית שומרון, ועד מתיישבי שומרון, המשפחות והחברים על היוזמה החשובה הזו״.

סגנית שר החוץ חכ ציפי חוטובלי: "זכותם של ילדים וילדות לטייל ללא פחד בכל חלקי ארץ ישראל. הטיול הזה הוא חוויה מתקנת לטיול בר המצווה שנקטע במתקפה אלימה אני מגיעה לחזק את ילדי השומרון, ולהעביר מסר חד וברור - לא יפחידו אותנו, אנחנו ממשיכים."

כזכור, אתמול (ה') לפנות בוקר פשטו כוחות צבא ומשטרה גדולים על הכפר קוצרא ועצרו מעל 20 מחבלים אשר השתתפו בלינץ' ואף מצאו ברשותם חפצים השייכים לילדים שהותקפו. בארגון חוננו אשר מלווה את משפחות הנפגעים בירכו על המעצרים וקראו למצות את הדין גם עם הפורעים הנוספים אשר טרם נעצרו.