אאא

לא בכל יום זוכה נער צעיר לעשות סיום, על ש"ס משניות, בנוכחות וביוזמת גדול הדור. אך הכל אפשרי כשמטרתו הידועה של מרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל היתה ידועה 

אבל זה בדיוק מה שאירע לבחור יוסף מאיר בן ישי, שלמד אז בטלז סטון, בישיבת באר יצחק שבראשות הרב מנשה אביעזרי. לפני כשנתיים, הוא הצליח להשתחל למנין המצומצם בביתו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן, שנפטר אתמול.

הוא בא להתפלל תפילת שחרית בנץ החמה, וכך הוא מתאר ל"כיכר השבת" את השתלשלות הדברים: "הייתי אז בישיבה קטנה. ניגשתי למרן אחרי הנץ ובישרתי לו שסיימתי ש"ס משניות".

"הוא נעמד על הרגליים בהתרגשות ושאל: אתה יכול לעשות את הסיום עכשיו? הופתעתי מאוד אבל כמובן שעשיתי את הסיום. כל אותו הזמן היה ניכר עליו שהוא מאוד עייף".

 מרן זצוק"ל נוטל את ידיו טרם התפילה והסיום (באדיבות המצלם)

לאחר מכן מרן זצוק"ל בירך אותו בשפע ברכות, ואז הוא אמר לאחד מבני הבית: "תתקשר לראש הישיבה שלו ותגיד לו שהתלמיד שלו עשה לי נחת".

"אותי זה מאוד עודד. בעיקרון לא חלמתי שזה יהיה הסיום, רק באתי לקבל ברכה על זה. היה לי חלום שהסיום יהיה אצלו, כי הוא גדול הדור. רק חלום. וברוך השם זה התגשם", מסיים יוסף מאיר, כשבקולו ניכר הכאב העמוק על האובדן הגדול בפטירת דמות הענקים שידעה להתהלך בתבונה וברגישות מול כל נער יהודי.