אאא

בלוני גז פיראטיים מהווים סכנה לסביבתם – על כך אין עוררין. מזה מספר חודשים שמותקנים באופן פיראטי 2 בלוני גז בצמוד לתחנת טיפת חלב שברחוב הרצוג 20 בבני ברק, בה מטופלים 840 תינוקות, ו-כ-3,800 פעוטות.

בעקבות המפגע, אחות טיפת חלב פנתה לעיריית בני ברק, אך לשווא. במייל למוקד העירייה היא כתבה: "בלוני הגז עומדים כבר חודשיים בפתח תחנת הרצוג 20 ומהווים סכנה בטיחותית כל זמן שהחיבור הוא פירטי, זאת כפי שנאמר לנו על ידי מנהל חברת אמישראגז בבני ברק. לאחר שנציגי חברת הגז בדקו את החיבור, הסתבר שהוא פירטי ולא עונה על נהלי הבטיחות.

"עד היום בלוני הגז עומדים מחוץ לתחנה, רכבים חונים בסמוך והחיבור הפיראטי מהווה סכנה עבור הנמצאים בקרבתו. לא יתכן שגז בחיבור פיראטי יעמוד כך ברחוב, בבתים פרטיים חברת הגז בודקת מעת לעת את תקינות המערכת ואינה מאפשרת להשתמש במידה ויש בעיה, ופה במקום כה רגיש ישנו חיבור פיראטי ואף אחד אינו עוקב אחריו או מתייחס לסיכון ולסכנה".

מוריה אשכנזי, יו"ר חטיבת אחיות בריאות הציבור בהסתדרות האחיות מסרה, כי "אחסון בלוני גז מותר רק באזורי תעשייה ומחסני גז. אחסון של בלוני גז בסביבת מגורים, על אחת כמה וכמה של בלונים עם חיבור פיראטי, חושף את הסביבה לסכנה שבפיצוץ ואף חלילה לחבלה. האם הרשויות ממתינות לקרות אסון על מנת לפעול? על העירייה לקחת אחריות על בטחון תושביה ולדאוג לפינוי המכלים המסוכנים במיידית, ומבלי לגלגל את האחריות על כך לגורמים אחרים".

דובר עיריית בני ברק אברהם טננבוים מסר ל'כיכר השבת' בתגובה כי  שוחח עם הנהלת המוקד העירוני, ובבדיקה לא נמצא רישום על פניה כזו. "חבל שאחות התחנה לא טרחה, מלבד שיגור מייל ויציאת ידי חובה, לבדוק אם הפניה נתקבלה, ואם כן, מה נעשה בה", מסר הדובר.

טננבוים מסר כי פנה בנוסף למר שלמה מלכא, מנהל אגף הפיקוח והאכיפה והשיטור העירוני והוא הודיע, כי הפניה תיבדק והיא תטופל בהתאם.

אלא שמתברר כי הדברים מסתדרים פחות עם המציאות. לידי "כיכר השבת "הגיע תיעוד של התכתבות במייל עם העירייה בה נמסר כי בתאריך 28/09/17  פנתה האחות למוקד 106 מס. קריאה 0911859 בעקבותיה הגיע הפקח אהרון יהודה ואתו הגיע גם מנהל סניף אמישראגז בבני ברק מר יצחק בן דוד לאחר שבדקו את חיבור הגז הסתבר שהחיבור הוא פירטי ולא עונה על נהלי הבטיחות .

בתאריך 23/10/17 דיברה האחות שוב עם שרית ממוקד 106 (קריאה 10007531), לדבריה, ניתנה התראה לבעל בלוני הגז אבל לא צוין אם בוצעה בדיקה נוספת בעקבות ההתראה המוקדנית הבטיחה שתפנה לפקח ותברר אתו את יישום ההתראה אך כאמור, בינתיים בלוני הגז עדיין נמצאים במקום ומסכנים את הפעוטות.