אאא

הזמר הים תיכוני, קובי פרץ, המרצה 18 חודשי מאסר בגין הרשעתו בעבירות מס, נענש על-ידי מנהלי הכלא לאחר שהתחצף לכאורה לרב הכלא ואיים עליו בשל מחלוקת על כשרות המזון שלו. העונש: שלילת ביקורים משפחתיים וקניית מצרכים בקנטינה למשך חודש.

פרץ, שהחל לרצות את עונשו לפני חודשיים, דרש מהרב לקבל אוכל בהשגחת בד"ץ. בקשתו נדחתה בטענה שהוא לא עומד בקריטריונים ככל הנראה בשל הסבירות הגבוהה שפרץ החל להקפיד על הכשרות המהודרת רק בתוך כותלי הכלא. על פי החשד הוא התעמת עם הרב, התחצף אליו ואף איים בכך שאמר: "אני אדאג לעשות לך שם רע בתקשורת החרדית. אתה דואג רק לאשכנזים".

בעקבות הדברים הועמד פרץ לדין משמעתי והוטל עליו העונש המדובר. עורכי דינו שני אילוז ואפרים דמרי מסרו בתגובה: "התנהל שיח מכובד סביב נושא זה. בשיח זה נכחו כמה אסירים נוספים. פנינו לשב"ס וביקשנו לערוך בדיקה מקיפה מול האסירים, אך הם סירבו לעשות כן. לא יעלה על הדעת כי אדם שומר דת ומצוות צריך להילחם על קיום מצוותיו, מרשנו מעולם לא דיבר בצורה הנטענת. אין זו דרכו".

כזכור, פרץ נידון תחילה לשנתיים מאסר, אך בערעור קוצר עונשו לשנה וחצי. בתחילת אוקטובר דחה הנשיא ראובן ריבלין את בקשתו של הזמר לחון אותו.