אאא

גבר בן 41 נפצע באורח קשה בערב שבת האחרון, כתוצאה מפיצוץ בלון גז בדירת מגורים בשכונת קטמון שבירושלים.

הפצוע, מכוויות ושאיפת עשן, טופל על ידי מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה סניף ירושלים, בדירתו שבקומה ראשונה בבנין בן 3 קומות ברחוב יוסי בן יועזר.

צוותי מד"א שהוזעקו למקום פינו אותו לבית החולים שערי צדק בעיר וצוותי כיבוי פעלו להשתלט על השריפה שפרצה ולמניעת התפשטותה למבנים סמוכים.

חובש רפואת חירום במד"א מנחם אסטריק ופרמדיק מד"א ליאור לוי תיארו: "הגענו במהירות, אנשים שהיו במקום סיפרו שהיה פיצוץ והובילו אותנו לדירה. ראינו שם גבר כבן 40 בהכרה מלאה שככל הנראה חילץ את עצמו והגיע לדירה. הוא סבל מכוויות בגופו ולאחר ששאף עשן, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה ופינינו אותו בדחיפות לבית החולים כשמצבו מוגדר קשה".

מבית החולים שערי צדק נמסר כי הוא "סובל מכוויות בדרגה ג' בפנים ובגפיים התחתונות, והוא מורדם ומונשם", ולפני זמן קצר עדכנו: "הוא מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ, מונשם ומורדם במצב קשה אך יציב".

משירותי הכבאות נמסר כי נזק משמעותי נגרם לדירה כתוצאה מהדף הפיצוץ וכי נפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע. טפסר אייל כהן, מפקד כבאות והצלה בירושלים, מסר: "אנחנו בודקים עם האמצעים שלנו אם מדובר בפיצוץ נפחי שנגרם כתוצאה מהצטברות גז בישול (גפ"מ) בחלל סגור. כמו כן, שלחנו למקום חוקרים מכבאות והצלה ירושלים, כדי לברר את נסיבות האירוע".