אאא

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר (ג') כתב אישום נגד דודו אמויאל, תושב ראשון לציון בן 35, בגין תקיפת מאבטחים בבית החולים איכילוב בתל אביב. אמויאל, שנמלט מהארץ שעתיים לאחר תקיפת המאבטחים, נעצר ביום חמישי שעבר בנמל התעופה בן גוריון.

הנאשם הוא בן זוגה של אליה קדוש, שהייתה מעורבת אף היא באירוע תקיפת המאבטחים בספטמבר והואשמה באיומים ובתקיפת שוטרים אם כי לאחר מכן נטען שהיא סובלת ממחלה קשה שגורמת להתפרצויות הזעם שלה בגינן הכתה גם נהג מונית. נציגת הפרקליטות אמרה בדיון כי מתקיים מו"מ מתקדם להסדר טיעון עם הנאשמים מלבד אמויאל.

 

כתב האישום שהוגש באוקטובר נגד ארבעת המעורבים הנוספים בתקיפה - רוסלן מיסייב, מור ביטון, חנן אלפסי ואברהם יוספוב - ייחס להם תקיפה הגורמת חבלה ממשית, חבלה חמורה, קשירת קשר לפשע ואיומים. אמויאל הואשם הבוקר באותן עבירות.

לחובת אמויאל 11 הרשעות קודמות בגין 55 תיקי חקירה שונים במגוון רב של עבירות, לרבות מעשי אלימות, החזקת נשק, סמים, עבירות רכוש, כליאת שווא, סחיטה באיומים ועוד. בגינן הוא ריצה שמונה פעמים מאסר. קדוש ואמויאל נפגשו בבית המשפט לראשונה מאז המעצר. היא הגיעה ממעצר הבית והוא בתא העצורים עם שאר הנאשמים.

 תיעוד האירוע ממצלמות האבטחה

לפי כתב האישום, ב-28 בספטמבר הגיעה קדוש מלווה במיסייב לבית החולים לצורך קבלת טיפול רפואי. במהלך שהותה בחדר המיון של בית החולים החלה קדוש לגדף את הצוות הרפואי בטענה כי היא אינה מטופלת כראוי. אחד המאבטחים הרחיק את קדוש מדלפק המיון כדי למנוע ממנה לתקוף את הצוות הרפואי, לאחר שהבחין כי היא ניסתה למשוך שפופרת טלפון מידיה של אחות במיון. 

בעוד המאבטח אחז בה, פנתה קדוש אל מיסייב ואמרה לו: "למה אתה לא מחזיר לו? אם בעלי היה פה הוא היה מפרק אותם", וכן איימה על הצוות הרפואי והמאבטחים.

בסמוך לשעה 2:48 לפנות בוקר הגיעו המעורבים לבית החולים. לאחר שאיתרו את המאבטח בכניסה, צעק לעברו כאמור אמויאל: "אני השטן שלך, חכה חכה, לא מול המצלמות, אני אתפוס אותך בחוץ". מיד לאחר מכן נכנסו המעורבים לחדר המיון, והמאבטח שעליו איימו ושני מאבטחים נוספים הלכו בעקבותיהם. אז החלו חמשת המעורבים לתקוף את המאבטח בראשו ובגבו ולאחר שנפל המשיכו לבעוט בו. במקביל, תקפו החמישה שני מאבטחים נוספים. מאבטח אחר, שהגיע לסייע לחבריו, הוכה גם הוא.

קדוש בבית המשפט, צילום: מוטי קמחי
קדוש בבית המשפט, צילום: מוטי קמחי Ynet
הגדלה

אל המקום הוזעקו שוטרים כדי לסייע לצוות האבטחה. קדוש ניסתה לעזוב את שטח חדר המיון ולא נענתה להוראותיה של אחת השוטרים ואף התקרבה אליה באופן מאיים וקראה לעברה כינויי גנאי וקללות. כאשר ביקשו לאזוק אותה תקפה קדוש את השוטרת, תחילה בשתי מכות אגרוף לכיוון פניה ולאחר מכן החלה לנשוך את השוטרת, לשרוט אותה בפניה ולירוק עליה. בהמשך ניסתה קדוש לתקוף גם את השוטרים בבעיטות עד שנאזקה ברגליה.

"התנהלותם האלימה, הבריונית ומשולחת הרסן של אמויאל ואחרים משתקפת בסרטון מצלמות האבטחה ובהודעות הצוות הרפואי", נכתב בבקשת המעצר שהגישה עו"ד לבנת מלמד מפרקליטות מחוז תל אביב. "זה מלמד על מידת האלימות שהופעל כלפי כלל המאבטחים".