אאא

בירושלים נפטר היום (שני) הגאון רבי זאב דב סלונים זצ"ל, חבר בית דין רבני חב"ד בישראל ורב מרכז ירושלים.

הרב סלונים נולד בירושלים בכ"ב תמוז תרצ"ד לאביו הרב יהודה לייב סלונים ונקרא על שם סבו מצד אביו הרב זאב דב סלונים, רב קהילת חב"ד בחברון ומחשובי הקהילה. אביו היה גבאי בית הכנסת חב"ד בשכונת מאה שערים, וחבר הנהלת 'חברא קדישא חסידים' בירושלים.

בבחרותו למד בישיבת מיר והיה לתלמידו של מרן המשגיח רבי יחזקאל לוינשטיין זצוק"ל. בהגיעו לפרקו, נשא את רעייתו מרת גיטל לאה בת הרב ישראל פלדמן.

לפני כיובל שנים, בשנת תש"ל, התמנה הגרז"ד לכהן כרב שכונות מרכז העיר ירושלים.

לאחר פטירת אביו בשנת תשמ"א, יזם את הדפסת ספר החת"ת (חומש, תהלים ותניא) על מנת להקל על קיום תקנת אדמו"רי חב"ד בלימוד השיעורים היומיים מתוך הסרים הללו. כנספח לספר, הוא צירף לקט מתורתם של ראשי החסידות על חשיבות לימוד זה וגודל מעלת אמירת תהלים.

עם השנים, לאחר פטירתם של כמה מחשובי רבני חב"ד, צורף הרב סלונים לחבר בבית דין רבני חב"ד בארץ ישראל.

המנוח זצ"ל חיבר ספרים תורניים רבים ונחשבים, בהם שו"ת שערי הלכה, הליכות עולם על דיני ומנהגי תקופת הימים הנוראים - ופרדס הפרשה.

ילדיו של הגרז"ד הם הרב אהרן שליח חב"ד בבינגהמטון, ניו יורק, הרב יוסף יצחק, שליח חב"ד במרכז ירושלים, הרב שניאור זלמן, שליח חב"ד בסאו פאולו, ברזיל, הרב ברוך, רב קהילת חב"ד במודיעין, הרב צבי הירש חיים, שליח חב"ד במצפה רמון, הרב יעקב, שליח חב"ד בשכונות גבעת מרדכי ורמת בית הכרם בירושלים, ובתו הדסה וחתנו הרב מנחם מענדל אזדבא מירושלים.

מסע הלוויתו של הגאון רבי זאב דב סלונים ייצא היום בשעה 14.00, מביתו שברחוב הנביאים 74, דרך בתי הכנסת נחלת שבעה וחב"ד במאה שערים, בדרכו לחלקת חב"ד בהר הזיתים.