אאא

חקירתו של ח"כ דוד ביטן (הליכוד) במסגרת פרשת השחיתות בראשון לציון, שהייתה אמורה להתקיים מחר (ג'), נדחתה בשל ההצבעות בכנסת על חוק המרכולים והחשש של הקואליציה שהחוק ייפול בגלל התנהגות האופוזיציה.

 

בקואליציה מתאמצים להשיג רוב לחוק המרכולים. הבוקר התעוררה סערה לאחר שמרכז האופוזיציה, ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני), הודיע כי האופוזיציה לא תתקזז עם ח"כ יהודה גליק (הליכוד), שאשתו יפי ע"ה נפטרה הבוקר לאחר תקופה ארוכה שהייתה מאושפזת לאחר אירוע מוחי. "אני משתתף מעומק הלב בצערו הגדול של ח"כ גליק על מות רעייתו. חוק המרכולים לא דחוף, 70 שנה חיינו פה בלעדיו. אין קיזוזים והקואליציה יכולה לדחות את ההצבעה, זה בידיה", אמר חסון. גם בישראל ביתנו, המתנגדים לחוק, אמרו כי לא יתקזזו עם גליק שכמובן ייעדר מההצבעה.

בעקבות הקשיים בהשגת הרוב והסירוב הלא מכובד של האופוזיציה להתקזז עם גליק הוחלט לדחות את ההצבעה על החוק למחר (ב') בבוקר. בישיבת ההסכמה השבועית שנערכה בין נציגי הקואליציה לאופוזיציה, העלתה הקואליציה הצעה לסדרי דיון למועדי הצבעה לחוק המרכולים. באופוזיציה סירבו לקבל את הצעת הקואליציה, המכתיבה כמה זמן יוקדש לנאומי האופוזיציה במליאה ומתי תתקיים ההצבעה על החוק, ובשל כך הודיעו בקואליציה כי יפעילו את סעיף 98, החריג מתקנון הכנסת.

 

במקביל נמשכת החקירה סביב פרשת השחיתות בראשון לציון בה חשוד גם ביתן. המשטרה ביקשה היום להרחיק את ראש העיר ראשון לציון, דב צור, מהעירייה לעוד ארבעה חודשים. כמו כן ביקשה המשטרה להרחיק מהעירייה גם את סגנו של צור, אייל מושיוב. צור התנגד לבקשה באמצעות עורכי דינו, גיורא אדרת וטל שפירא, וביום חמישי הקרוב יתקיים בנושא דיון בבית המשפט.

צור נעצר במסגרת החקירה נגד ח"כ ביטן. הוא נעצר לעשרה ימים ומאז שוחרר למעצר בית והורחק לחודש מבניין העירייה. רגע לפני שהיה אמור לחזור למשרדו הגישה היום היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה בקשה להמשיך את הרחקתו: "נוכח היקף הפרשה לא עלה בידי המבקשת להשלים את כל הליכי החקירה אשר יכול שישובשו על ידי המשיב עת יפקעו האיסורים שהטיל עליו בית המשפט".

כזכור, חשוד ביטן כי קיבל כספי שוחד מקבלנים תמורת אישורי בנייה בראשון לציון בזמן היותו בעירייה.