אאא

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני חוזר למאבקו התקיף נגד סגן שר האוצר יצחק כהן (ש"ס) המבקש לאשר 'ביטוח חובה לאברכים'. גפני פנה אמש (שני) לשר החינוך נפתלי בנט והודיע לו כי הוא מתנגד נחרצות למהלך של כהן. מדובר בסבב שני של מאבק מתוקשר בין שני הבכירים החרדים, לאחר חודשים של הפסקת אש. 

גפני התבטא אמש: "אני מתנגד ליוזמה שתפגע בתקציב הישיבות, תאפשר למשרד האוצר לנגוס בתקציב לנושאים נוספים ותפגע במשפחות האברכים".

לדבריו: "תקציב הישיבות הוא תקציב שמעולם לא נגעו בו, ולראשונה רוצים לתת למשרד האוצר לגעת בזה, היום בשביל ביטוח חשוב, ומחר להכשרה מקצועית, ומחרתיים לגחמות נוספות שפקידי האוצר ירצו להכריח אברכים, וזו פגיעה אידיאולוגית".

גפני המשיך ותקף את תוכנית כהן ואמר: "תקציב הישיבות הוא נמוך ואיננו מכסה את כלל ההוצאות, ולקת מזה כסף למטרה חשובה ככל שתהיה היא בלתי מתקבלת על הדעת".

"מה גם", טען גפני, "שדובר עד כה שיביאו כסף תוספתי עבור הביטוח, ומתברר שהדבר לא נכון אלא מעוניינים לקחת כסף מתוך תקציב הישיבות. אי אפשר להחליט עבור האברכים לאן יילך הכסף החלקי שהם מקבלים. אם מישהו מהם רוצה את המלגה לחלב לילדים, זכותו, ופקידי האוצר לא יחליטו עבורם שהוא יילך לביטוח חשוב ככל שיהיה. אסור להסכים בשום אופן למדרון החלקלק הזה שסופו מי ישורנו".

מנגד, יצחק כהן טען שגפני משקר את הציבור וכי הוא המתנגד החרדי היחיד לתוכנית וכי שר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן הודיע לו כי הוא תומך בתוכנית.