אאא

בסוף השבוע ירדו כמויות המשקעים הגבוהות ביותר באזור הגליל המערבי והכרמל, כאשר מירון מובילה עם 130 מ"מ. בגולן נרשמו כמויות נמוכות יותר: 60-70 מ"מ וכך גם בהרי המרכז.

ברשות המים הוסיפו כי בעקבות הגשמים התפתחו זרימות בנחלים, כאשר הזרימות החזקות ביותר נרשמו בנחל חדרה, בקישון ובנחל אלכסנדר. בנחל חדרה מדובר בזרימה החזקה ביותר מאז ינואר 2013 (85 מ״ק/שנייה, שיא של 5 שנים).

עקב היובש הרב באגן הכנרת הגשמים שירדו לא הצליחו לעורר את הנחלים באגן והזרימה שם נותרה חלשה. עם זאת עקב הגשם שירד מעל האגם עלה מפלס הכנרת ב-7 ס״מ (מיום רביעי) לרום של 214.28- מ׳, והשלים עליה של 8 ס״מ מתחילת ינואר (בממוצע רב שנתי, מפלס הכנרת עולה בחודש ינואר ב-30 ס"מ).

ברשות המיפ מדגישים כי גם לאחר הגשמים ועליית המפלס, חסר לכנרת מלאה: 5.48 מטר.

בשעות הלילה (של שישי) התפתחו זרימות חזקות ושיטפונות בנחלים במדבר יהודה: קלט, אוג, קדרון, ערוגות חבר וצאלים, אשר גרמו לשיבושים וסגירת כביש 90 למשך זמן ממושך.

הבוקר (שבת) הגיעו הגשמים עד לאזור דימונה והתפתחו שיטפונות בנחלים באר שבע, בשור וממשית.

"כלקח מהפקת לקחים מאירועי שיטפונות קודמים, אנשי השירות ההידרולוגי ברשות המים פעלו במשך כל הסערה במשותף עם גורמי הביטחון, החילוץ וההצלה וסיפקו להם בזמן אמת נתונים ותחזיות אודות הזרימה בנחלים והשיטפונות אשר צפויים לגרום לחסימות צירים" ציינו ברשות המים.