אאא

מעצרם השבוע של מזכיר ארגון חותם והאברכים שהשתתפו בהפגנות מול חנות המחשבים שהוסר ממנה חותמת הכשרות ממשיך לעורר סערה בקרב חוגי העדה החרדית.

בעוד במשטרה חוששים לעבירה של סחיטה באיומים, כאשר חלק מהעצורים קשרו על פי החשד בין מתן הכשרות לחנות לבין הפסקת ההפגנות, הרי שבוועד לטוהר המחנה כמו גם בארגון חותם מכחישים את כל האשמות ומכנים אותם עלילה חסרת בסיס.

היום (ו') הוציאו בד״צ העדה החרדית מכתב חיזוק רשמי התומך בארגון חותם שעי הוועד לטוהר המחנה הפועל ״מטעמינו ובשליחותנו״. חברי הבד״צ ובראשם הגאב״ד הגרי״ט וויס מוחים על מעצר מזכיר הארגון והאברכים וקוראים למשטרה לשחררם מיד על מנת שימשיכו לפעול למען ציבור שומרי התורה החרדים לדבר השם

כזכור, ביום שני הודיעו גורמים רשמיים במשטרת ירושלים כי בלשי יחידה מרכזית פעלו בלילה וביצעו פעילות מבצעית בשכונת בית ישראל בירושלים, במהלכה נעצרו שלושה חשודים.

לפי המשטרה, החשודים נעצרו בהתאם לצווי מעצר וחיפוש שהוצאו על ידי בית המשפט בעקבות החשד שהשלושה היו מעורבים בתקיפות ואיומים על בעלי עסקים בשכונה.

 המעצרים והמהומה (צילום: נייעסטאר)

לדברי המשטרה, במהלך ביצוע המעצרים בשכונה החלו תושבים להתגודד סביב השוטרים, לשרוף פחים ולדרדרם לעבר הכביש ולמנוע את מעבר ניידות המשטרה, לקלל ולגדף השוטרים ואף לתקוף אותם. בעקבות המהומה שנוצרה, שניים שתקפו שוטרים נעצרו.

במשטרה מדווחים עוד כי כלל החשודים הובאו לחקירה ביחידה המרכזית בסיומה יובאו מי מהם בפני בית המשפט לדיון בהארכת מעצר.

ל"כיכר השבת" נודע כי פשיטת המשטרה היתה בין היתר על משרדי 'הוועד לטוהר המחנה' זאת בשל חשד שההפגנות מול חנות מחשבים בשכונה החלו לאחר שהבעלים של אותה חנות ויתרו על הכשרות המוענקת לחנויות המחשבים על ידי ארגון חותם המפקח על חנויות גלישת אינטרנט במגזר החרדי בהכוונת הוועד. מזכיר ארגון חותם הפועל בירושלים, ביתר עילית, אשדוד ואלעד אף נעצר לצד שניים נוספים.

במקביל בוועד לטוהר המחנה הבהירו כי אין להם כל קשר להפגנות שנעשו שלא כחוק. לדברי גורמים בכירים בוועד: "אנו משמשים גוף מכוון מטעם הקהילות והתושבים ואין לנו כל קשר להפגנות המקומיות במאה שערים".