אאא

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שב"כ ומשטרת ישראל נעצר במהלך ינואר 2018, חסן חאלד טאהר שיך יוסף, יליד 91', תושב טייבה, על רקע חשד לתמיכה בארגון הטרור "המדינה האיסלאמית" וכוונות לביצוע פיגוע בהשראת הארגון.

ממצאי החקירה הצביעו על כך שבין השנים 2014-2015 החל יוסף בתהליך "התחזקות בדת" והתקרבות לארגון המדינה האיסלאמית, במסגרתה צרך תכנים הקשורים לארגון ברשת האינטרנט ובחן אפשרויות להצטרפות לארגון בסוריה.

כמו כן הצביעה החקירה על כך שיוסף צפה בחומרי הדרכה להכנת חומר נפץ ואף ניסה להניע אחר לרכוש עמו אמל''ח מסוג M16.

במהלך קיץ 2017, במקביל לאירועי המחאה בהר הבית על רקע הצבת המגנומטרים, ניסה יוסף לשכנע אחרים להצטרף אליו לצורך ביצוע פיגועים במתווים שונים ובכלל זה פיגוע ירי בירושלים, פיגוע מכונית תופת מול תחנת המשטרה קדמה בטייבה ופיגוע דקירה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כלל הגורמים אליהם פנה לצורך פעילות משותפת עמו, סירבו להצעותיו והתנערו ממנו. בכך, שובשו כוונותיו, שכן יוסף חשש להוציא לפועל פיגוע באופן עצמאי.

חקירתו של יוסף לוותה על ידי פרקליטות מחוז המרכז שהגישה היום כנגדו כתב אישום.

מהשב"כ נמסר כי חקירתו מלמדת כי להתנערות הסביבה הקרובה, היה משקל חשוב בשיבוש תכניותיו למימוש פעילות טרור.

"שירות הביטחון הכללי רואה בישראלים תומכי ארגון המדינה האיסלאמית כאיום בטחוני חמור. לפיכך, ימשיך במעקב הדוק אחר החשודים, וינקוט באמצעי האכיפה הנדרשים במטרה למנוע את הפצת משנתו של הארגון בישראל, כמו גם את יציאתם של ישראלים ללחימה בשורות הארגון", נאמר בהודעת השב"כ.