אאא

בטיסה ישירה של אל אל מניו יורק לארץ, שהמריאה בשעה שמונה בבוקר, משדה תעופה קנדי שבניו יורק, התגלתה תקלה, והמטוס נחת נחיתת חירום בשדה תעופה צבאי Goose bay בקנדה, כאשר על סיפונו מאות נוסעים ביניהם עשרות משפחות חרדיות עם ילדיהם הקטנים.

מזג האוויר במקום הוא כ-38 מעלות מתחת לאפס, ואין אפשרות לנוסעים לצאת משדה התעופה. 

בני משפחה מודאגים מישראל שפנו לאל על נענו שכעת אין צפי לתיקון התקלה.

מאיר פרוש במטוס, הבוקר (באדיבות המצלם)
מאיר פרוש במטוס, הבוקר (באדיבות המצלם)
הגדלה

יצויין כי על סיפון המטוס שוהה גם סגן שר החינוך מאיר פרוש שנסע בסוף השבוע לניו יורק על מנת לבקר את זקן האדמו"רים כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ ממונסי המאושפז במצב קשה בבית החולים מאונט סיני שבמנהטן.

כמו כן שוהים על המטוס הרב אליעזר סורוצקין מנכ"ל 'החינוך העצמאי' ונתן חפץ מ'לב לאחים', שהיו אמורים להגיע להספד הערב על מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ל במשרדי 'לב לאחים'.

כשעתיים לאחר נחיתת החירום, עדכן הקפטן את הנוסעים כי החברה מארגנת מטוס 747 שיגיע מניו יורק לחלצם וכי לא ידוע כמה שעות ייקח למטוס להגיע.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יצוין כי לא מורידים את הנוסעים מהמטוס הן בשל מזג האוויר והן בשל הפרוצדורה המחייבת מעבר בהגירה ובמכס.

מחברת 'אל על' נמסר כי "טיסה 008 מניו יורק, בשל תקלת חיווי נחת המטוס נחיתת ביניים בקנדה. אנשי אל על פועלים לתיקון התקלה ולטיפול בנוסעים. אל על שולחת מטוס חלופי להטסת הנוסעים ארצה. כל הנוסעים מטופלים במטוס ע"י הצוות. במטוס כמובן מוגש אוכל כשר למהדרין ללא כל חשש".

כמו כן נמסר כי "לא מדובר בנחיתת חירום, אלא בנחיתת ביניים. באל על בטיחות הנוסעים עומדת בראש סולם העדיפויות".

ב'אל על' מציינים עוד כי הצפי שהמטוס החלופי יגיע עד השעה 2, שעון מקומי. בכך יאלצו הנוסעים להישאר עוד כשש שעות בתוך המטוס.

פרוש אצל האדמו"ר, אמש
פרוש אצל האדמו"ר, אמש
המטוס על השלג בקנדה
המטוס על השלג בקנדה
השלג בקנדה
השלג בקנדה