אאא

חגיגת בר מצווה מיוחדת ומרגשת במיוחד נחגגה אמש (א') ב"הרי ירושלים" מוסד לטיפול פנימייתי לשמונה מחניכי הפנימייה.

"מדי שנה אנו משקיעים מאמצים רבים עם הרבה מסירות ואהבה כדי לחגוג עם הבנים והבנות שהגיעו לגיל מצוות את המעמד החשוב הזה. אנו מלווים את ילדי בר/בת המצווה במהלך השנה כולה – בני המצווה לומדים עם רב מיוחד המכין אותם לקראת העלייה לתורה ובסיום הלימוד עולים הילדים לתורה באירוע מרגש בבית הכנסת", מספרים בהתרגשות בפנימיה.

שנת בר/בת המצווה מגיעה לשיאה באירוע חגיגי ורב משתתפים שנערך לילדים. ב"הרי ירושלים" עורכים אירוע נפרד לבני המצווה בחטיבה ולבנות המצווה בחטיבה ולקבוצה הבוגרת של החטיבה הצעירה. לכל אירוע מוזמנים ילדי המוסד והצוות וכן בני המשפחה של הילדים. לכבוד האירוע הילדים מתלבשים בבגדים חגיגיים וחדשים. במהלך האירוע ישנה מצגת מיוחדת לכל ילד, משתפים בחוויות שעברו הילדים במהלך השנה, מראים ומספרים על הפרויקטים האישיים שהכינו הילדים וכמובן משתפים בחוויות העלייה לתורה והטיול שערכו. הילדים מקבלים גם מתנת בר/בת מצווה.

השבוע היו אלו שמונה בנים מהחטיבה שחגגו את מסיבת בר המצווה. משפחות הילדים באו לאירוע החגיגי וכולם התרגשו מאוד- ההורים, הילדים והאחים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בנוסף למשפחות, הגיעו לחגוג עם הנערים כל אנשי הצוות שליוו את הילדים מאז כניסתם לבית הילדים. חדר האוכל הפך לאולם אירועים עם שולחנות מעוצבים, בלונים שקישטו את התקרה, תמונה של כל ילד על בריסטול לברכות של האורחים ועוגת בר מצווה לכל ילד בהזמנה אישית.

האירוע היה חגיגי במיוחד תודות לטוב לבם של אנשים שתרמו ברוחב לב את כל האוכל, הקינוחים, העוגות המעוצבות והממתקים: מלון סי הוטל נווה אילן תרמו את ארוחת הערב, קייטרינג אספרגוס ומאפיית שיפון שער בנימין תרמו קינוחים, עוגות ועוגיות. קבוצה מדהימה של אנשים מראש העין אפתה וקישטה לכל נער את עוגת בר המצווה שלו לפי בחירתו האישית ובנוסף תרמו שפע של דברים: ממתקים, עוגות, עוגיות ומתנות לכל ילד.

"בית הילדים מהווה לכל הילדים שלנו תחליף לבית ולמשפחה וככזה עליו לתת מענה גם לאירוע חשוב זה בחייו של כל ילד – הגיעו לגיל מצוות. לרוב הילדים זו חגיגת בר המצווה היחידה, שכן לרוב המשפחות של הילדים אין אפשרות לחגוג ולחלק מהילדים אין עורף משפחתי כלל ואין מי שיחגוג להם. אנו רואים חשיבות רבה בקיום פרויקט שמאפשר לילדים 'שלנו' לחגוג את הגיעם למצוות באופן מכובד וכחוויה חיובית שתעצב אותם ותלווה אותם כל ימי חייהם", אומרים ב"הרי ירושלים".