אאא

רופאו האישי של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ פרסם אמש (יום ג') את תוצאות הבדיקה הרפואית האחרונה שנערכה לו, ומסר כי בריאותו של הנשיא האמריקני מצוינת – "וסביר להניח שהוא יישאר בריא במשך כל תקופת כהונתו כנשיא". לדברי הרופא, רוני ג'ונסון, טראמפ בן ה-71 חד מאוד וכשיר לתפקיד – הצהרה שנועדה להפריך את הטענות בתקשורת האמריקאית שהוא אינו בקו הבריאות.

 

תשומת לב מיוחדת הוקדשה  לבדיקה הקוגניטיבית על רקע הטענות שייתכן כי טראמפ אינו כשיר נפשית לשמש כנשיא, טענה שף זכתה לאישורם של פסיכולוגים רבים שלא טרחו אפילו לפגוש את טראמפ אך מיהרו להכריז על מצבו. ג'ונסון מסר כי טראמפ עצמו ביקש לערוך את הבדיקה הזו כדי לשים קץ לתהיות בנוגע למצבו וכי הוא קיבל בה את הציון 30/30 – ציון נורמלי לחלוטין.

הרופא הדגיש כי הוא אינו מודאג כלל מיכולותיו הקוגניטיביות של טראמפ וכי הבדיקה הזו הניבה תוצאות מצוינות. ג'ונסון ציין גם כי לוּ היו סימנים כלשהם לאלצהיימר או למחלות אחרות הפוגעות בקוגניציה – הבדיקה הקוגניטיבית הייתה חושפת אותם.

כאמור, גם מצבו הפיזי של טראמפ משביע רצון, לפי רופאו של טראמפ הוא שוקל 108 קילוגרם ולחץ הדם שלו 122 על 74. לדברי ג'ונסון מוטב לטראמפ להשיל 9-6 קילו. הוא אמר כי תזונה הכוללת כמות מופחתת של שומנים תוכל להועיל לטראמפ. הנשיא האמריקני ידוע בחיבתו הגדולה לג'אנק פוד – והוא אינו טורח להסתיר אותה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בנתונים שסיפק הבית הלבן צוין כי טראמפ משתמש ב"פרופסיה", שהיא תרופה נגד הקרחה, ונוטל תרופות נגד לחץ דם גבוה תרופה שהיא שגרתית לאנשים בגילו. רופאו של טראמפ המליץ לו להפחית את שיעור הכולסטרול הרע בגופו. את מצב לבו של טראמפ הגדיר הרופא "מצוין". הוא חשף עוד כי טראמפ נוהג לישון ארבע עד חמש שעות בלילה וכי לעתים בנסיעות ארוכות הוא נעזר בכדורי שינה.

כשטראמפ נשא בחודש שעבר את ההצהרה על ההכרה בירושלים כבירת ישראל ועל העברת השגרירות האמריקנית מתל-אביב לירושלים נראה שהוא מתקשה לבטא חלק מהמילים, ועובדה זו העלתה תהיות בנוגע למצבו הבריאותי. אמש אמר רופאו כי הוא נתן לטראמפ תרופה שייתכן כי גרמה לו לבלוע מילים.

הרופא ג'ונסון הוסיף כי לטראמפ יש "גנים טובים באופן יוצא מגדר הרגיל" וכי הוא ניחן במרץ רב ובכושר עמידה נהדר.