אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל הבוקר (שני)  את סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, בטקס משמר כבוד במשרד ראש הממשלה בירושלים.

בתום הטקס התקיימה פגישה בארבע עיניים ולאחר מכן התקיימה פגישה מורחבת של ראש הממשלה עם סגן הנשיא והפמליות.

נתניהו אמר בפתח הפגישה: "אדוני סגן הנשיא, הייתה לי הזכות במשך השנים לעמוד כאן ולקבל את פניהם של מאות מנהיגים ולקבל את פניהם בבירת ישראל, ירושלים".

"זאת הפעם הראשונה שאני כאן ובה שנינו יכולים לומר את שלוש המילים הללו – בירת ישראל, ירושלים".

רוה"מ הוסיף ואמר לסגן הנשיא: "אני רוצה להודות לנשיא טראמפ ולך על ההצהרה ההיסטורית הזאת שאני יודע שתמכת בה ודגלת בה. אני מצפה לדון איתך, כפי שהתחלנו, כיצד להמשיך ולחזק את הברית המופלאה בינינו. היא מעולם לא הייתה חזקה יותר, וכיצד לקדם את השלום והביטחון באזורנו, שהוא יעדנו המשותף".

"אני מקבל את פניך, ידיד יקר, בירושלים. ברוך הבא", סיים. 

סגן הנשיא אמר לרוה"מ: "כבוד גדול הוא לי להגיע לירושלים, בירת ישראל. אני מקווה שאנחנו בתחילתו של עידן חדש בכל הנוגע לחידוש השיחות בין ישראל לפלסטינים".

לדבריו, "הנשיא טראמפ בהכרזה ההיסטורית משוכנע שבהכרה של ירושלים בירת ישראל, ניצור הזדמנות להתקדם הלאה במשא ומתן בין ישראל לרשות הפלסטינית".

במקביל לפגישת פנס ונתניהו, במלון המלך דוד בירושלים נפגשו שרה נתניהו וקארן פנס, רעייתו של סגן הנשיא האמריקני. בשעה 14:00 יישא סגן הנשיא פנס נאום במליאת הכנסת. פנס, ימשיך לאחר מכן לפגישה עם יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין, ואת היום יסיים בארוחת ערב בבית ראש הממשלה יחד עם בני הזוג נתניהו.

צילומים: הדס פרוש, פלאש 90
צילומים: הדס פרוש, פלאש 90