אאא

המאבק בהתפשטות מחלת הכלבת נמשך: אתמול (שני) התקבלו תוצאות חיוביות לכלבת אצל שלושה תנים. האחד בשטח מטעים בדרום עמק חרוד השייך לקיבוץ עין חרוד מאוחד שבמועצה האזורית גלבוע. השני נמצא מחוץ לישוב כפר רופין שבמועצה האזורית עמק המעיינות והשלישי ליד גדר המערכת מחוץ למתחם חמת גדר.

משרד הבריאות מבקש מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע. לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בבית חולים. 

משרד הבריאות מבקש להעביר את המידע על האירוע למטיילים והנופשים באזור וביישובים הסמוכים.

הורים לילדים מתבקשים לברר עם ילדיהם, באם היו במגע עם בעלי חיים חשודים ולפנות ללשכת הבריאות בדחיפות. בעלי חיות מחמד מתבקשים ליצור קשר עם הווטרינר הרשותי, לצורך וידוא מצב חיסונם.

משרד הבריאות מזכיר שוב למי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, לשטוף באופן מידיי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת.

בתקופה האחרונה ישנה עלייה משמעותית במספר מקרי המחלה שהתגלו בישראל ועל פי ההערכות הסיבה לכך היא תנים המגיעים מסוריה שם קרסו לחלוטין כבר מזמן שירותי הווטרינריה ואין שום טיפול בחיות חולות.