אאא

בפרקליטות נערכים להגשת כתב האישום נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות וסמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, מסר בשימוע בפרקליטות לקראת הגשת כתב אישום באמצעות עורך דינו, יהושע רזניק כי האשמה מוטלת על אשת ראש הממשלה: "פניתי בהוראתה של שרה למסעדות והזמנתי שפים. איך אפשר להגיד לא לשרה נתניהו?".

עוד אמר סיידוף על פי הדיווח בערוץ 10: "אני לא הזמנתי את החשמלאי בסוף השבוע אלא מזכירותיה של הגברת נתניהו - לבקשתה". הוא הוסיף שהוא "לא שומר סף", אף שהפרקליטות טוענת שהוא שומר סף, "אני לא אחראי לגברת שרה נתניהו", הוסיף. כאמור, דבריו ביחס לאשת ראש הממשלה היו נחרצים יותר בשימוע מכפי שהעלה בחקירתו במשטרה.

כזכור, במסגרת פרשת הזמנת הארוחות הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפני כמה חודשים  על כוונתו להעמיד לדין את שרה נתניהו – בכפוף לשימוע - בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים. בין השאר קבע כי נתניהו פעלה עם סיידוף ליצירת מצג שווא שלפיו במעון לא מועסקת מבשלת. במצב זה הוזמנו ארוחות ממסעדות ומשפים.

סיידוף בבית המשפט, יונתן זינדל - פלאש 90
סיידוף בבית המשפט, יונתן זינדל - פלאש 90
הגדלה

במסגרת החקירה עלה חשד לזיוף חשבוניות כך שהעלות חולקה למספר רב של מנות כדי לעקוף את תקרת ההזמנות. בעניין זה יועמד סיידוף לדין, אך בינתיים לא נמצאה תשתית ראייתית נגד שרה נתניהו שלדבריה לא הייתה מודעת ל"משחקים" שנעשו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הפרשה מתמקדת בחשד שהחל מראשית ספטמבר 2010, לכל המאוחר, ועד מרס 2013. על פי היועמ"ש השניים פעלו על מנת לעקוף את הוראות הנוהל, שבהן נקבע כי: "במצב בו לא מועסק במעון הרשמי מבשל, ניתן יהיה להזמין על פי הצורך מזון מבושל מוכן למעון הרשמי", ולהשיג כתוצאה מכך את מימון המשרד הן להעסקה של מבשלות שבישלו ארוחות במעון והן להזמנת ארוחות מוכנות ולהזמנת שפים שיבשלו במעון. בדרך זאת התקבלו על פי החשד במרמה מהמדינה מאות ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359 אלף שקל.

במסגרת החקירה עלה חשד לכך שב-15 מקרים לפחות, כאשר הוזמנו שפים למעון ראש הממשלה לבשל ארוחה עבור אורחים פרטיים של גברת נתניהו ובני משפחתה, זויפו החשבוניות באופן שהעלות הכוללת של הארוחה חולקה למספר מנות כוזב וגבוה יותר ממספר המנות שסופקו בפועל.

על פי החשד, סיידוף הנחה את השפים, את אבות הבית ואת מזכירותיה של שרה נתניהו לזייף את החשבוניות בגין אותן ארוחות. עם קבלת כל אחת מהחשבוניות המזויפות האמורות הוא הוסיף את חתימתו המאשרת את האמור בחשבונית ובמכתב הנלווה, והעביר את החשבונית לחשבות.