אאא

שבעה ימים אחרי הטרגדיה בשומרון בה נהרגו בתאונת דרכים קטלנית אחיו ואחותו, אחיה ליפניק בן ה-13 שוחרר מבית החולים מאיר בכפר סבא. היום תקום משפחת ליפניק מהשבעה ותפקוד את שני הקברים שנכרו ביישובם שבי שומרון.

השחרור של אחיה, שנפצע בתאונה והועבר לבית החולים במצב קשה, הוא בשורה טובה עבור המשפחה שעוברת ימים קשים במיוחד. הבת אורי (12) ואחיה רואי (8) נהרגו בתאונה, התינוק אלקנה נפצע קל, האם שירלי עדיין מאושפזת כשהיא מונשמת ומורדמת, והאב אהוד, שנפצע באורח קל עד בינוני, שוהה בבית החולים צמוד למיטת האם ובמקביל דואג לשלושת ילדיו שנותרו בחיים.

אח נוסף, אמיתי (4), לא היה במכונית ונשאר אצל סבתו וניצל. אחיה לא ידע תחילה מה עלה בגורל משפחתו, ואחרי שהתעורר נאלץ אביו לספר לו ששניים מאחיו נהרגו.

האחים שנהרגו
האחים שנהרגו
הגדלה

אחיה אמור לחגוג את בר המצווה שלו בעוד כשלושה שבועות. בשבוע שעבר, אחרי שעסקו בהכנות האחרונות לקראת הטקס ולאחר ששלחו את ההזמנות לאורחים, יצאו בני משפחת ליפניק לבלות בהופעה של הזמר חנן בן ארי בכפר יונה שם עובדת האם כרכזת תרבות. במהלך ההופעה הצטלמה המשפחה עם בן ארי, שאף הקדיש ברכה אישית לאחיה לקראת בר המצווה.

כשעשו את דרכם בחזרה לביתם בשומרון, הגיחה לפתע מולם מכונית פלסטינית שסטתה מנתיבה, וההתנגשות הייתה בלתי נמנעת. מחקירת המשטרה עלה כי נהג המכונית הפוגעת נסע במהירות מופרזת, איבד שליטה, התנגש במעקה בטיחות ונזרק למרכז הכביש, שם אירעה התאונה.

אחרי התאונה הביעו תושבי ההתנחלויות בשומרון זעם על כך שתשתיות הכבישים באזור במצב קשה ועל כך שאין מספיק שוטרים שמבצעים אכיפה אל מול הנהיגה הפרועה של הפלסטינים באזור.