אאא

אגף הביטחון במשרד ראש הממשלה הגיש תלונה במשטרת ירושלים נגד הנהג שהעסיק המשרד, נוכח החשדות שעלו כלפיו כי הקליט בסתר את יאיר נתניהו. כך על פי הפרסום אמש (מוצ"ש) ב-ynet. בתלונה טענו אנשי משרד ראש הממשלה כי הנהג החזיק בחומרים מסווגים שלא כדין.

גורמים במשרד ראש הממשלה אמרו כי הם מקווים שבעקבות הגשת התלונה, המשטרה תערוך חיפוש בביתו של הנהג ובמחשבו האישי.

כזכור, התייחס יאיר נתניהו בהקלטה לנושא מתווה הגז כשהוא משוחח עם בנו של המיליארדר קובי מימון:

יאיר: "אחי, אתה חייב לפרגן לי, אחי אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה. נלחם בכנסת בשביל זה אחי".

מימון: "מה?".

רומן: "אתה חייב לנו, אתה חייב לנו 25 אלף".

יאיר: "אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר. הצגה, אתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?".

כאמור, הדברים נאמרו בבדיחות בעת הדיונים על מתווה הגז. למימון היה אינטרס בהוצאת המתווה לפועל בשל שליטתו על אחת משותפויות הגז. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

נתניהו הבן מיהר להתנצל על הדברים שהוקלטו שלא בידיעתו ואמר: "בשיחה לילית, תחת השפעת אלכוהול, אמרתי דברי הבל שמוטב שלא היו נאמרים. הדברים אינם מייצגים את מי שאני, את הערכים עליהם חונכתי ואת מה שאני מאמין בו. אני מצר על הדברים ומתנצל אם מישהו נפגע מהם".

"הדברים שאמרתי לאורי מימון היו בגדר בדיחה לא מוצלחת והסתלבטות עליו, וכל בר דעת מבין זאת. מעולם לא התעניינתי בנושא מתווה הגז ולא היה לי שום מושג לגבי פרטיו", התייחס נתניהו לדבריו לפני שלוש שנים.

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר אז בתגובה: "יחשוב כל הורה שצפה בכתבה איך היה מגיב לו כל אמירת סרק של ילדיו הייתה הופכת לכותרת ראשית בערוץ 2, כל יציאה מהבית מושא לתחקיר וכל שיחה - יעד להקלטת סתר.

"רדיפה, שפיכות דמים ושיימינג - כל האמצעים כשרים בעיניכם לפגוע בממשלת הליכוד בראשות נתניהו, גם במחיר פגיעה חסרת מעצורים בבני משפחתו. אינכם בוחלים אפילו בשימוש בהקלטת סתר שנערכה באופן מגמתי ושנעשתה באופן מביש ובלתי חוקי על ידי נהג במשרד ראש הממשלה".