אאא

חברות רכב וטכנולוגיה רבות ניסו במהלך השנים את כוחן בייצור כלי רכב מעופפים, אך לצערם ולצערינו נחלו עד כה כישלון חרוץ. כעת, פרסמה חברת PAL-V, כי בתערוכת ז'נבה הקרובה היא תציג את ה'ליברטי' שלה - הגרסה החדשה שלה למכונית מעופפת.

החברה המדוברת, עורכת מזה למעלה מעשור ניסויים בתחום, והיא כידוע לא היחידה. כעת, הם אומרים, דגם הליברטי בשל ומוכן לפעילות בגרסת ייצור סופית שתהפוך אותו באופן רשמי למכונית המעופפת הראשונה.

מבחינת נראות, המכונית המעופפת נראית כמו סוג של הכלאה בין שני המושגים הללו – מכונית קטנה וכלי טייס זעיר, המכונית מיועדת לנהג ולנוסע נוסף והיא נחה על שלושה גלגלים. לטענת החברה, תהליך ההכנה לטיסה אמור לקחת בין 5 ל-10 דקות.

עוד מסרה החברה כי מהירות הנסיעה המירבית של הרכב עומדת על 160 קמ"ש - באוויר כמו גם על הכביש. טווח הטיסה עומד על 500 ק"מ, וטווח הנסיעה על הכביש עומד על 1,315 ק"מ. בנוסף, כדי להמריא עם הליברטי צריך משטח באורך 330 מטרים, כאשר לנחיתה יספיקו 30 בלבד.

ההשקה בתערוכת ז'נבה היא צעד ראשון של החברה לפני שורת צעדים משמעותית בדרך להפוך את הרכב החדש לחוקי. בפני ה"ליברטי" עומדים לא מעט הליכי אישור, שהחברה צופה כי יושלמו במהלך שנת 2019.

כדי להיות חלק מברי המזל הראשונים שיתעופפו עם הליברטי שלהם מעל הפקקים, החברה מציעה לציבור אפשרות של תשלום מקדמה בסך 2,500 דולר ולהצטרף לרשימת הממתינים. בכדי לרכוש באמת את הפלא הזה, יידרשו לכם לא פחות מ-399,000 דולרים.