אאא

כחלק מהמוכנות הישראלית להגנה על אסדות הגז, בימים אלה מתחילים לייצר בגרמניה את ספינת המגן הראשונה, מתוך ארבע שישראל רכשה עבור ההגנה על המים הכלכליים ובתוכם אסדות הגז, שעליהן מתבסס יצור 70%-60% מהחשמל בארץ. הספינה הראשונה תגיע בתחילת 2020, ותהליך ההתקנה של מערכות הלחימה עליה לצד מבצעיותה יימשך שנה וחצי.

ארבע ספינות המגן יהיו הגדולות והמסיביות שקיימות בחיל הים, ולצד עשרות טילים מיירטים של כיפת ברזל ימית ומערכת ברק 8, כל ספינה תכיל גם טילים התקפיים מדויקים לטווחים של עשרות קילומטרים. הספינה תכיל גם מערכות לוחמה אלקטרונית וסייבר ומכ"ם "אדיר" ענק, ויפקד עליה קצין בדרגת סגן אלוף - ברוך, שיהיה הראשון בתפקיד.

 

הספינה מדגם "סער 6" תהיה אטית מעט ביחס לספינות הסער הקיימות, שארבע מהן, שתיים חוחיות ושתי "סער 4" ישנות, הוצאו משימוש בשנים האחרונות. כל ספינה תכיל 70 לוחמים בדומה לספינות הקיימות, ומעליהם יסייעו למשימה גם מל"טים, מסוקים ימיים חדשים, איסוף לווייני, מערך מכ"מים מהחוף ועוד. כעת, אסדת שדה "תמר" מנפקת גז לישראל אך בשנים הקרובות משדות נוספים יופק גז באמצעות אסדות חדשות שיוקמו על שטח ימי עצום שיגיע ל-44 אלף קמ"ר ועליהן יגן חיל הים.