אאא

גדולי הרבנים והפוסקים יוצאים הבוקר (שלישי) במכתב חריף נגד השימוש ב"שעון חכם" ומגדירים את אלו המוכרים אותם כמחטיאי הרבים ומעמידים את כל עתיד הדור בסכנה עצומה.

על המכתב חתומים בין היתר הגאונים רבי יצחק זילברשטיין, רבי שריאל רוזנברג, רבי יהודה סילמן, רבי משה שאול קליין, רבי שמואל אליעזר שטרן, רבי מסעוד בן שמעון, רבי מאיר קסלר ועוד.

וכך כותבים הרבנים במכתבם, תחת ההודעה כי מדובר ב"פסק הלכה": "נודע ברבים גודל החורבן שהביאו מכשירי הסמארטפון אשר הורידו רבים לבאר שחת רח"ל, וכבר התריעו גדולי הדור על חומר העניין.

"והנה לאחרונה נתחדשו סוגים שונים של מכשירים אלו, אשר בחזותם ובשמם הם נדמים כמכשירים אחרים המותרים, וכגון המכשיר הקרוי 'שעון חכם', והינם מתחבולות היצר המדמה שכביכול על מכשיר זה לא נאמר האיסור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"ויש שאף מוכרים אותם לילדים ובחורים והינם נוטלים חלק בהחטאת הרבים באופן חמור ביותר ומעמידים את כל עתיד הדור בסכנה עצומה".

הרבנים מוסיפים וכותבים כי "על כן הרינו להודיע דעתינו שמכשיר זה אסור להשתמש בו, הן למבוגרים והן לצעירים. והאיסור הוא אף בעת שאין בו כרטיס סים או שעשו בו איזו חסימה. וכן חל איסור למוכרו ולפרסמו".

"ובזכות שמירת הקדושה יזכה כל אחד לנחת מכל צאצאיו ולכל הברכות האמורות בתורה", חותמים הרבנים את פסק ההלכה.