אאא

הפרקליטות עתידה לחתום היום (רביעי) על הסדר טיעון עם האם ממודיעין עילית שהואשמה לפני כשנה בהתעללות בבנה הפעוט ותקיפות חמורות שלו, כך על פי הדיווח ב'חדשות 2'.

הסדר הטיעון יפחית את חומרת האישום לתקיפה בלבד והעונש יסתכם במאסר על תנאי ותכנית טיפול של שירות המבחן בלבד. עם אביו של הילד, שהואשם בהתעללות והטרדה חמורה - לא הושג הסדר.

כזכור, האירועים חלו לפני כשנה אז ההתעללות לכאורה נחשפה לאחר שהילד אושפז בבית החולים תל השומר. הצוות הרפואי שטיפל בו חשד כי הוא סובל מהתעללות ועירב באופן מיידי את המשטרה. במשטרה פתחו בחקירה סמויה ומאומצת, במהלכה הוחלט להתקין מצלמות שתיעדו את מעשי ההורים.

החשודה המיידית הייתה אמו של הילד והרופאים חשדו שהיא לוקה בתסמונת מינכהואזן באמצעות שליח, כלומר שהיא מאשפזת את בנה כדי לקבל אמפתיה מסביבתה. בעקבות החשדות החליטו במשטרה להתקין מצלמות בחדרו של הילד, אך בגלל שאמו לא זזה ממיטתו, השוטרים היו בבעיה. לכן הוחלט לבקש להעביר את הילד לחדר אחר שבו כבר הותקנו המצלמות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המצלמות תיעדו לדברי המשטרה את אביו של הילד מתעלל בו. זמן קצר לאחר מכן תיעדו המצלמות גם את אמו של הילד בזמן שהיא מחדירה לו חומר לא ידוע לתוך האינפוזיה. לאחר מכן נטען כי מדובר באמפולות של סודיום כלוריד. כתוצאה מהמעשים הללו, הפעוט שלשל, חומו עלה ונגרמו תנודות מסוכנות ברמת הנתרן בדמו.

מצבו של הילד השתפר מאד לאחר הפרשה והוא שוחרר מזמן מבית החולים.

"אנו שמחים שהמדינה השכילה לעשות את האבחנה בין כוונת זדון לבעיה המצריכה פיתרון טיפולי", מסרו עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי, המייצגים את האם. "מרשתנו במשך למעלה משנה וחצי עברה תהליך שבסופו של יום גרם לכך שתהיה אמא טובה יותר ותתאחד עם ילדיה שחסרו לה כל כך".

"אנו רוצים להודות לפרקליטי מחוז ת״א ובמיוחד לעו״ד יעל הראל ודסי פורר כמו גם לפרקליטת המחוז", הוסיפו עורכי הדין. "שילוב ידיים זה גרם בסופו של יום לפתרון המשלב אלמנטים ענישתיים יחד עם טיפולים והביאו הסדר ראוי לבית המשפט .אנו מאמינים שבית המשפט יעריך את העבודה המשותפת בין ההגנה למדינה שנעשתה בתיק ויכבד את עסקת הטיעון".