אאא

בשעות הצהריים המאוחרות אמש (רביעי) שוטר משמר הגבול המשרת בתחנת משטרת ירדן בעת היותו בחופשה התאמן בריצה בסמוך למטעים בקיבוץ מחניים והבחין בשני גברים בשנות ה-50, מגוש חלב, אשר קוטפים אבוקדו באחד המטעים.

השוטר ניגש לעבר החשודים בזמן "עבודתם" והבחין שהספיקו למלא 2 ארגזי פלסטיק במשקל של 50 ק"ג. שני החשודים הועברו לחקירה,הודו במיוחס להם ובסיום חקירתם שוחררו בתנאים מגבילים.

מהמשטרה נמסר כי גניבת תוצרת חקלאית גורמת נזקים כלכליים כבדים לציבור החקלאים ולרוב אף גורמת לנזקים משניים נוספים (נזק לעצים, מע' השקייה ואמצעי אבטחה) בערך כספי גבוה יותר מהתוצרת שנגנבה.

משטרת ישראל פועלת במספר מישורים בטיפול בעבירות הפשיעה החקלאית, בנוסף מערכת התביעה של משטרת ישראל דורשת החמרה בענישת עבריינים הפוגעים בעמל כפיהם של החקלאים, אתמול בבימ"ש שלום בקרית שמונה נגזר דינו של תושב צפת שבתאריך 20/12/17 גנב 344 ק"ג אבוקדו בשווי 2400 ₪ בפסיקת כבוד השופטת רות שפילברג כהן גזרה על הנאשם: מאסר בפועל של 8 חודשים, קנס כספי של 5000 ש"ח ופיצוי בשווי 1500 ש"ח.

יצוין, כי פרי האבוקדו הוא אחד המטרות המרכזיות של גנבי התוצרת החקלאית ככל הנראה בשל מחירו הגבוה יחסית והקלות בה ניתן לקטוף אותו.