אאא

יו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, מתייחס הצהריים (רביעי) לעובדה כי הפך להיות עד מרכזי נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בחשד לשוחד בתיק 1000 וחוק 'מילצ'ן' והעובדה כי הוא מותקף על כך שהפך ל"מלשין".

לדברי לפיד: "שמעתי את ראש הממשלה וחבורתו, כולל יו"ר הקואליציה ושרים, שהעזו אתמול להגיד שיש אפשרות אחרת. שיש אפשרות לא להגיד את האמת כשהמשטרה מבקשת ממך לסייע בבירור העובדות בפרשת שחיתות חמורה. ככה מדברים עבריינים".

"אל תאיימו עלינו", הוסיף יו"ר יש עתיד: "אי אפשר לאיים עלינו. לא ניתן לכם להוביל את המדינה למקום שבו אנשים ישרים פוחדים להגיד את האמת".

באשר לחשדות בחוק מילצ'ן אמר לפיד: "את מה שנקרא "חוק מילצ'ן השני", סירבתי לקדם, למרות הלחצים, מפני שאני עובד רק אצל אזרחי ישראל. רק בשבילם. לא בשביל אף טייקון ולא בשביל אינטרסים של פוליטיקאי, בכיר ככל שיהיה".

לדבריו: "זה יום עצוב לכל אזרח כשראש ממשלה בישראל מואשם בעבירות פליליות חמורות. יחד עם זאת, ראש הממשלה צריך לגלות אחריות לאומית. אי אפשר להיות ראש ממשלה, שר החוץ ושר הבריאות, בזמן שאתה מבלה את עיקר זמנך עם עורכי דין ובתגובות לתקשורת. אי אפשר לייצג אותנו בעולם כשכל מנהיג זר שאתה פוגש יודע שאתה מואשם בעבירות חמורות".

"לטובת אזרחי ישראל ראש הממשלה צריך לעזוב את תפקידו", הוסיף לפיד וסיים: "אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה לזרז ככל האפשר את ההחלטה אם להגיש או לא להגיש כתב אישום".