אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן (צילום: פלאש 90)

הותר לפרסום: במסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי, בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל, נחשפה בשבועות האחרונים חוליית טרור של הג'יהאד האסלאמי, שגויסה ופעלה באיזור כפרי בית לחם במטרה לבצע פיגועי ירי נגד מתיישבים וכוחות צה"ל באיזור גוש עציון.

כמו כן, סוכלה חולייה נוספת אשר תכננה לממש פיגוע נגד שר הביטחון אביגדור ליברמן, במתווה של הנחת מטען על ציר נסיעתו.

במסגרת חקירת השב"כ נעצרו שישה פעילים בהם חוליה צבאית שראשיה היו:

עווד מחמוד עווד אלעסאכרה: בן 25, תושב רפידא/בית לחם, פעיל גיאהד איסלאמי, היה עצור מנהלי בין השנים 2015-2017 על רקע תכנון פיגוע.

מוחמד עלי אבראהים עסאכרה: בן 32, תושב רפידא, פעיל גיאהד איסלאמי, כלוא לשעבר פעמיים על רקע פעילות במסגרת חוליית גא"פ ומעורבותו בהכנת מטען ותכנון פיגוע כנגד כוחות צה"ל.

עווד עסאכרה ומוחמד כסכארה
עווד עסאכרה ומוחמד כסכארה

במסגרת חקירות חברי החוליה בשב"כ, התברר כי הללו פעלו לרכישת חומרי נפץ לייצור המטען ואף פנו לגורמי טרור ברצועה לטובת קבלת מימון לפיגוע. משלא הצליחו חברי החוליה לרכוש חומרים לייצור המטען, החליטו לייצר מטען "דמה" על מנת שיוכלו לקבל מימון והכרה לפעילותם ולבצע פיגועים נוספים. מטען זה הוסגר במהלך מעצרם.

עוד עלה בחקירה, כי המניע לפעילות של אחד מחברי החוליה, בדומה לצעירים אחרים בגזרת בית לחם, היה בין השאר הרצון להיעצר לשם קבלת קצבאות אסירים מארגון הגא"פ.

בשב"כ מציינים כי בשנת 2014 נעצרו לחקירה חברי חולית חמאס, שבראשה עמד אבראהים סלים מחמוד זיר, פעיל חמאס בכיר מהכפר חרמלה בבית לחם, אשר פעלה לרכישת RPG כדי לפגוע ברכב בו נוסע השר ליברמן.

במסגרת חקירותיהם של חברי החוליה שנעצרו עתה, עלה כי מודעים לניסיונות אלה שלא צלחו ולכן חשבו שאולי ינחלו הצלחה אם יניחו מטען על ציר הנסיעה של השר. לצד האמור, במסגרת החקירה עלה כי חברי החוליה הביעו רתיעה מהאבטחה הכבדה סביב השר. כאמור, איתור וסיכול חברי החוליה התבצעו בשלבים מוקדמים מאוד של פעילותה.