אאא

מאבקה של משטרת ישראל בגניבות החקלאיות עולה מדרגה תוך שילוב מרכז "הבינה" (מחלקת החקירות והמודיעין של מג"ב לטיפול בפשיעה החקלאית) אשר הוקם לאחרונה, היחידות המרכזיות לחקירת הפשיעה החקלאית במג"ב ויחידות מבצעיות מיוחדות.

מאבק המתמקד בין היתר נגד חוליות הגנבים הפועלות באופן שיטתית וקבוע ומסבות נזק רב לחקלאים.

פעילות מודיעינית וחקירתית שנמשכה כחודש וחצי נגד חשודים בגניבות תוצרת חקלאית בצפון, הגיעה הלילה לסיומה כאשר הכוחות התחקו אחר מספר חשודים שגנבו הלילה על פי החשד כטון אבוקד מהמטעים שבאזור קיבוץ כברי שבגליל המערבי.

במסגרת החקירה נחשפו החוקרים לארגון פשיעה של ממש, ארגון היררכי בראשו עמד מי שהפעיל על פי החשד מספר חוליות מאורגנות שפעלו בחודשים האחרונים בצפון תוך התמחות ומיקוד בגניבת אבוקדו.
החשדות מעידות על כך שראש הארגון היה מפעיל את החולייה שהייתה מבצעת את הגניבה לאחריה היה דואג למכור את התוצרת הגנובה לסוחרים.

המשטרה מייחסת לארגון מספר אירועים בחודשים האחרונים בהם נגנבו טונות של אבוקדו באזור הצפון.

כאמור הלילה בפעילות מודיעינית ומבצעית תוך שימוש ביכולות טכנולוגיות מתקדמות נעצרו 4 החשודים המעורבים בגניבת האבוקדו הלילה מאזור כברי. החשוד בגניבת התוצרת וחשוד בקנייתה נעצרו "על חם" כשהם פורקים את התוצרת הגנובה בביתו של הסוחר בכפר שיח' דנון כשברכב נמצאו 20 שקים שהכילו כטון אבוקדו. 2 חשודים נוספים בגניבת התוצרת נעצרו הלילה בביתם בכפר שיח' דנון.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לאחד החשודים מיוחסות האשמות של ניהול הארגון, עמידה בראשו, הפעלות חוליות הגנבים ומכירת התוצרת.

בפעילות נחשפנו לארגון שממש מתפרנס מגניבות התוצרת, ארגון שפועל באופן מקצועי ומתכונן, מבצע סיורי שטח ואוסף מודיעין. לא בכל יום אנו נתקלים בעברייני פשיעה חקלאית הפועלים כמו ארגון פשע מקצועי". הוסיף מפקד הפעילות.

כאמור, נעצרו 4 חשודים, תושבי הכפר שיח' דנון לחקירה של משטרת ישראל. בנוסף נתפסו 20 השקים שהכילו כטון אבוקדו בשווי 15,000 אלף ש"ח.

בחיפוש בביתו של אחד החשודים אותרו והוחרמו כ-181,900 ש"ח, 2400 יורו ו-553 דולר. במקום אף הוחרמו 2 כלי רכב ששימשו את החשודים.

מעצרם של 4 החשודים הוארך היום בבית משפט השלום בחדרה עד ליום ד'.