אאא

הקלטות שנחשפו הערב (ראשון) בחדשות עשר, מציגות את הקשר בין ניר חפץ, אחד מאנשי אמונו הקרובים של ראש הממשלה בנימין נתניהו - ובעל השליטה בבזק, איש העסקים שאול אלוביץ'. בהקלטות נשמע חפץ כשהוא מעיד על הקשרים הטובים מול איש העסקים.

על פי הדיווח, השיחה שהוקלטה התקיימה לפני כשנה וחצי בין חפץ ואיש עסקים. "אני לאלוביץ' כל דבר, אם צריך משהו תגיד. זו קרבה הכי גדולה שיש", אמר חפץ בשיחה, ופירט את החברות שהיו אז בשליטת אלוביץ': "פלאפון", "בזק", "יס", "בזק בינלאומי".

בהמשך, השיחה כללה התייחסות של חפץ - באותה עת דובר משפחת נתניהו וראש מערך ההסברה הלאומי - לניסיונות להקים ערוץ טלוויזיה חדש.  "נפגשתי בלונדון לפני ארבעה שבועות עם שני אנשי תקשורת הבכירים בעולם. הם חיבקו אותי ונתנו לי אור ירוק. הם בטחו בי. הם יותר חזקים מראשי מדינות. איך אצלי דבר מגיע לעיתון?!".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

על פי הדיווח בחדשות עשר, חפץ נשמע טוען בהקלטה כי ידיעה שפורסמה ב"דה מרקר" גרמה להרחקת שני אנשי התקשורת הבכירים מהיוזמה ולחיסול המהלך. 

מוקדם יותר הערב הוארך בחמישה ימים מעצרם של בכירים בבזק ושל יועץ התקשורת המקורב לנתניהו בחמישה ימים. גורמים המעורים בתיק החקירה העריכו הערב כי בניגוד לפרשת הצוללות, הפעם צפוי ראש הממשלה להיחקר בפרשה. 

בלשכת ראש הממשלה הגיבו הערב לפרסומים האחרונים בפרשת 4000 ואמרו כי "כל ניסיון לטעון שהגב׳ נתניהו פעלה בדרך כלשהי בענייני בזק או התערבה באופן לא תקין בעניין כלשהו הוא שקרי ומגוחך עוד ניסיון שקוף לפגוע בראש הממשלה דרך אמירות שקריות לגבי רעייתו. האמת פשוטה: ראש הממשלה לא פעל למען אלוביץ או בזק, לא עבור סיקור חיובי ולא עבור שום דבר אחר. כפי שטענו לגבי כל הפרשות אחרות, שכעת מתבררות כאוויר חם: לא יהיה כלום כי לא היה כלום" טענו.